Cigánsky „kyseláč“, ktorý zapasoval (Gypsy Sour)

Padre Craft Brews, Sour, Sasion, kyseláč

Vždy je dobré, keď majú pivovary naštudovaný a vyskúšaný pivný štýl do najmenších detailov. Napríklad košický kočovný pivovar Padre Craft Brews je doma v štýle Saison. Bez preháňania, v tomto smere patrí medzi najlepších na Slovensku. Aj preto sme boli zvedaví na jeho kúsok s názvom Gypsy Sour.  Malo by ísť o kyslý Saison. Pivo by teda malo byť kyslasté, zároveň by však malo mať znaky štýlu Saison.

Názov piva: Gypsy Sour

Pivovar: Padre Craft Brews (navarené v pivovare Kaltenecker)

Druh piva: Saison

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu: 5,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný, pšeničný a kyslý slad, Carapils slad, chmeľ (El Dorado), pivovarské kvasnice, lactobactilus plantarum.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili dve eurá.

Farba: Slámovo-žltá. Pivo je jemne kalné.

Pena: Jemná, šľahačková. Pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia citrusov, kvetiniek, koriandru i korenistých tónov.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, telo prázdnejšie, keď mu dominuje kombinácia citrónu, grepu, kvetiniek, ku ktorým sa pridáva korenistý podtón typický pre Saison. Koncovka je príjemne horkastá.

7.5/10

Zhrnutie

Tento kúsok stojí za ochutnanie. Je osviežujúci, príjemne kyslastý a nezvyčajný. Ako keby sa bili dva štýly a každý do tohto kúsku dáva svoje. Kyseláč osviežujúce a kyslasté tóny, ktoré výrazne iskria, Saison svoju typickú korenistosť. Výsledok je podarený. Ak máte radi kyseláče, pokojne ochutnajte. Len si dajte pozor na alkohol, oproti iným kyseláčom je trocha vyšší. (v tomto prípade však ide o pivo radené v štýle Saison). Za nás 7,5 bodu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.38/10 (13 hodnotenie)