Do Trnavy smeruje špička slovenského pivovarníctva

Pixabay, Trnava, Pivné fórum, pivo

Pôvodne to vyzeralo na podujatie menšieho významu, nakoniec sa v Trnave uskutoční diskusia, ktorá bude mať reprezentatívny charakter. Na Pivné fórum totiž smerujú predstavitelia veľkých i malých pivovarov.

Prídu aj ďalšie

Pôvodne potvrdili účasť známe mená predovšetkým z menších pivovarov. „Peter Holčík (Hellstork), Martin Lučko (Jama Craft Brewery), Peter Hudák (Rodinný mikropivovar Hudák), Lukáš Sopúch (Slobodný pivovar Bradáč), chalani zo Salónu piva a účasť prisľúbil aj zástupca Prazdroju,“ hovorila pre portál oPive.sk organizátorka podujatia Dagmar Klasová z trnavského pivovaru Sessler.

Aktuálne informácie však hovoria aj o ďalších menách. Na podujatí nebude chýbať Ľubomír Vančo z Banskobystrického pivovaru či Andrej Sabovčík z pivovaru Karpat. Asi najznámejším účastníkom diskusného panelu však bude emeritný vrchný sládok Plzenského Prazdroja Václav Berka.

Druhý najväčší pivovar bude mať dvojnásobné zastúpenie, keď na podujatie zavíta aj Ján Píry, obchodný sládok Plzeňského Prazdroja Slovensko. Pôvodne sa mal na podujatí zúčastniť aj zástupca Heienekenu, pre časové dôvody však účasť odriekol.

Viaceré horúce témy

V Trnave sa má diskutovať o témach, ktoré hýbu pivovarníckym trhom. „Pripravili sme tri bloky: 1. Slovenské vs. české pivo, 2. Biznis na slovenskom pive – festivaly a obchodné reťazce, 3. Kočovný alebo remeselný pivovar – skupovanie pivovarov. Toto sú tri okruhy, ktoré budeme mať. Uvidíme, kam sa posunie debata a poprípade čo bude zaujímať divákov,“ uviedla pred časom Dagmar Klasová.

Podujatie sa uskutoční už zajtra v priestoroch trnavského pivovaru Sessler. „Vstupné bude šesť eur s ochutnávkou piva alebo  tri eurá bez ochutnávky. Vstupenky sa dajú kúpiť cez portál Maxiticket.sk. Záujemcovia sa môžu poprípade zapojiť do súťaže na našej FB stránke,“ prezradila Dagmar Klasová.

Prečítajte si aj

Kto robí biznis s pivom a prečo české pivovary valcujú náš trh?

Snímka: Pixabay/repkovatatiana