Začne rozpredaj pivovarov? Jeden už núkajú cez inzerát

Egídius - budova

Situácia na gastroscéne je po vypuknutí koronakrízy napätá a na realitných portáloch sa objavujú aj nové ponuky na predaj či odstúpenie prevádzok. Dotýka sa to aj malých remeselných pivovarov. Jeden je v ponuke aj v balíku s celou budovou, v ktorej sídli.

Osem rokov na trhu

Na inzertných portáloch sa objavil inzerát ponúkajúci na predaj budovu, v ktorej nájdete pivovar Egídius. „Ponúkame na predaj dom v úplnom centre mesta Poprad. Dom leží na pozemku o veľkosti 688 štvorcových metrov. Vstup na pozemok je možný aj zo zadnej strany námestia po prístupovej ceste,“ píše sa v inzeráte.

Okrem iného inzerát prezrádza, že súčasťou komplexu je pivovar. „V zadnej časti domu je na ploche 96 štvorcových metrov  inštalovaná kompletná technológia pivovaru na varenie piva, so všetkými povoleniami. V prevádzke je osem rokov. V tomto priestore sa nachádza aj studňa s úžitkovou vodou,“ píše sa v inzeráte. Cena nie je uvedená.

Majiteľ podniku portálu oPive.sk prezradil, že inzerát je reálny a pivovar síce funguje ďalej, je ochotný ho s celým zázemím ponúknuť novému záujemcovi, ktorý kúpi celú budovu.

Prídu aj ďalšie?

Pivovar Egídius Brewery otvorili koncom roka 2012 a v okresnom meste sa stretol s úspechom. „Základná myšlienka nášho pivovaru je priniesť zákazníkom skutočné pivo, varené iba zo základných surovín, bez akejkoľvek chémie, umelých dochucovadiel a stabilizátorov,“ vysvetľovali ešte v roku 2014 Popradčania.

Ročná kapacita pivovaru je na úrovni 200 hektolitrov. Kým spočiatku bol producent piva v meste unikátom, za posledné roky sa situácia zmenila. V Poprade jednak otvoril svoje brány pivovar Tatras, pribudli však aj ďalšie podniky ponúkajúce remeselné pivo. Príkladom sú Dobré časy.

Egídius nie je jediný pivovar, ktorý sa núka na predaj. V ponuke môžete nájsť aj Bratislavský meštiansky pivovar na Dunajskej ulici. V minulosti takto hľadali nového nájomcu aj pre dvojičku pivovaru na Drevenej ulici, tento inzerát však už v ponuke nie je.

Najbližšie mesiace ukážu, či nových majiteľov budú hľadať aj ďalšie pivovary. Situácia bola pred pár týždňami kritická, situácia sa však pre pivovarníkov v posledných dňoch trochu zmenila, keď sa mohli otvoriť aspoň terasy.

Prečítajte si aj

Druhý pivovar U medveďa nakoniec bude na inej adrese