Druhý pivovar U medveďa nakoniec bude na inej adrese

O tom, že v Humennom pripravujú aj druhý pivovar U medveďa sme písali ešte v septembri minulého roka. Majitelia vtedy žiadali úrady o povolenie stavať vedľa reštaurácie Gaštanka. Tieto plány však nakoniec pivovarníci prehodnotili.

Zmena lokality

Po novom predložili v Humennom úradom nový variant. Ten počíta s tým, že nový pivovar vyrastie na Ulici Osloboditeľov vo východnej časti okresného mesta. Lokalita nie je obytná, v tomto smere tak nemusia naraziť na odpor susedov.

Plánom je postaviť producenta zlatistého moku s ročnou kapacitou na úrovni 3 000 hektolitrov piva. „Pivovar bude slúžiť na varenie a predaj rôznych druhov piva, ktoré budú následne dodávané ďalším odberateľom v spotrebiteľskom balení vo fľašiach a v KEG sudoch,“ píše sa v zámere, ktorý aktuálne posudzujú úrady.

Pivovar by chceli začať stavať už v marci. Jeho dokončenie je naplánované na tohtoročný júl. Stihnúť by tak chceli ešte hlavnú sezónu. Ide však len o odhady, ktoré môžu skomplikovať rôzne pripomienky tretích strán.

Nižšie náklady

Náklady na výstavbu pivovaru odhadli majitelia na 200-tisíc eur. Len pre porovnanie, prvý variant z jesene hovoril o čísle 340-tisíc. Vtedy však ešte počítali s vybudovanim menšej reštaurácie.

Tentoraz pôjde o produkčný pivovar. Len na doplnenie, kapacita pivovaru U medveďa je dnes 500 hektolitrov ročne. Otvorili ho v júli 2016. Doteraz ide o najvýchodnejšie položeného producenta piva na Slovensku. V jeho ponuke môžete nájsť spodne aj vrchne kvasené pivá.

Prečítajte si aj

U medveďa: Takých podnikov potrebuje východ viac