Európske pivo s čudným rodným listom (Staročesko)

Staročesko

Prvý nástrel: Na stole máme unikát. Teda aspoň z nášho pohľadu. O otáznikoch okolo piva Staročesko sme písali osobitný článok, teraz sa pozrieme na samotnú chuť. Aj keď recenziu začíname trocha rozpačito, určite nás záhady okolo pôvodu nemôžu ovplyvniť.

Názov piva: Staročesko Premium

Pivovar: Vyrobené v EÚ. Uvádza sa len distribútor Pilsberg beverages, Poprad.

Druh piva: Výčapný ležiak pasterizovaný.

Krajina: Podľa čiarového kódu Slovensko. Na etikete sa píše vyrobené v EÚ.

Stupňovitosť: 11 %

Obsah alkoholu: 4,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, jačmeň, chmeľ.

Farba: Jantárová. Jemný nádych do červena.

Vôňa: Sladová,  celkom svieža.

Pena: Nemám čo vytknúť. Krúžkovala pohár.

Chuť: Sladová chuť začína jemne, ale potom prechádza do výrazného tela. V ňom dominuje sladká chuť, ktorá sa však chmeľovej koncovky nedočká. Chuť je výrazne vodnatá.

4/10

Súhrn

Zhrnutie: Pivo žiadna tragédia nie je, ale nečakajte nič extra. Povedal by som slabý podpriemer. Pije sa pomerne ľahko. Úvodné sladové tóny sú celkom príjemne. Ale tu by sme mohli pri výpočte pozitív aj skončiť. Negatívom je vodnatosť, nerozvinutá chuť v tele aj neurčitý dojazd. Ak by sme tomuto pivu dali nálepku europivo, asi by sme nikoho neurazili. Čo sa týka zloženia, ťažko hodnotiť. Na etikete vyzerá fajn, len či je to pravda je otázne. Narážam hlavne na slovenské logo na etikete, ktoré tam nemá čo robiť. Ale slovenská legislatíva to asi umožňuje. Veď sme na Slovensku. Pivo hodnotím slabou štvorkou.