Valentínsky rozchod bez zľutovania (Hoppy Valentine)

Hoppy Valentine

Prvý nástrel: Dnes si tu otestujeme kočovníka. S tými tu máme veľmi dobré skúsenosti. Aj preto budú očakávania od kúsku s názvom Hoppy Valentine veľké. Je to produkt z dielne bratislavského kočovného pivovaru Unorthodox Brewing. Už etiketea prezrádza, že v tomto pive nájdete „zlomené srdce.“ Je známe, že v žiali tvoria umelci najlepšie diela. Uvidíme.

Názov piva: Unorthodox Hoppy Valentine 12°

Pivovar: Unorthodox Brewing v spolupráci s Holíčsky Pivovar Wywar.

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 5,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasninky, 100% jablkovo-višňová šťava.

Farba: Červené. Pivo je mútne, keďže ide o nefiltrované a nepasterizované.

Vôňa: Ovocná a svieža. Cítiť tam jahody aj višne.

Pena: Zapenila kvalitne. Držala si konzistenciu.

Chuť: Slad je už od úvodu riadne nadupaný. Prechod do stredu je tak plynulý. Sprevádza ho aj zaujímavá ovocná chuť. Tu cítite v pozadí prakticky od začiatku až dokonca. Koncovka je chmeľová. Je to valentínsky masaker. Ako keď sa s dievčaťom rozídete na Valentína.

8/10

Zhrnutie

Zaujímavý kúsok. Podľa mňa aj návod ako by malo vyzerať pivo, ktoré použije prídavok ovocnej šťavy. Tá je síce cítiť, ale len jemne v pozadí. Sprevádza vás celý čas a je nevtieravá. Sladové tóny sú nadupané a pre niekoho môžu prísť ako utrhnuté z reťaze. A to ešte nehovoríme o chmeľovom závere. Doslova plakanie horkosti. Piteľnosť je však dobrá. Mňa fascinovalo také ovocné pichanie do jazyka. Dávam osmičku. Kúsok, ktorý stojí za ochutnávku.