Fajn vianočné prekvapenie od kočovníka (Šilker’s Xmas Edition)

Domáci pivovar Šilker’s Brewery sme už na našej stránke predstavili. Stojí za ním domovarič Lukáš Okál, ktorý sa rozhodol svoje pivo variť aj kočovne. Na Salóne piva sa zviditeľnil spoluprácou s Unorthodox Brewing, my si však dnes ochutnáme kúsok len z jeho produkcie. Nesie názov Šilker’s Xmas Edition 2018. Ide o ochutený „ejl“, pri výrobe ktorého boli použité belgické kvasnice. Je to kúsok určený na Vianoce. Pivo bolo navarené v Piešťanskom pivovare ŽiWell.

Názov piva: Šilker’s Xmas Edition 2018 – Xmas Belgian Spiced Ale

Pivovar: Šilker’s Brewery (navarené v Piešťanský pivovar ŽiWell)

Druh piva: Ochutené

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 15°

Obsah alkoholu: 5,7 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad (Simpsons Best Pale, DRC), chmeľ (Mandarina Bavaria), kvasinky (Lallemand Abbey Belgian), škorica, kakaové bôby, vanilka.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili necelé tri eurá.

Farba: Hnedo-červená. Pivo je jemne kalné.

Pena: Jemná, smotanová. Vystúpala a pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Typický Belgičan. Zachytíte med, koreniny (koriander), kakao i škoricu.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo plnšie. Ponúka kombináciu medu, korenín, kakaa, škorice i vanilky. V podmaze cítite jemnú kyslastú – ríbezľovú linku. Koncovka je horkastá.

7.5/10

Zhrnutie

Môže byť. Pivo je zaujímavé, netuctové a pekne vyskladané. Aj keď v ňom nájdete viacero zložiek, tie nepôsobia rušivo a celkom spolupracujú. Telo ponúka zaujímavý mix sladkastých, ovocných i kyslých tónov.Všetko to prechádza do horkastého záveru. Obsah alkoholu nie je až taký vysoký, tóny sú však dostatočne hutné. Je fajn, že z piva kričí Belgičan. Za nás 7,5 bodu. Podarené pivo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
9.6/10 (24 hodnotenie)