Geniálne. Višňová torta roztopená v pive (Sour Cherry Forest)

Šilker's Brewery - Sour Cherry Forest

Ešte na predvianočný trh sa dostalo pivo s názvom Sour Cherry Forest – Pastry Stout. Na svedomí ho mala spolupráca kočovného pivovaru Šilker’s Brewery a džemovaru Beermalade. Ich cieľom bolo vytvoriť dezert vo fľaši. Svoj produkt predstavili nasledovne:

„Do piva sme použili enormné množstvo laktózy – až 30 kg na 500 l piva. Po pravde, ešte by sme asi pridali, ale to by sme boli nákladovo ešte vyššie než teraz sme. Okrem laktózy sme pridávali kakaové bôby dvoch druhov – Esmeralda a Columbia. Už v samotných egrešoch v čokoláde bola Esmeralda, ktorá nám veľmi chutila, Columbia dodala aciditu a komplexnosť do ovocnosti, ktorú prináša Esmeralda. Višne nesmú chýbať, tie sme pridali na konci primárneho kvasenia, nech je pivo stabilné, ale zároveň nech ich tam cítiť krásne na pozadí.

Názov piva: Sour Cherry Forest – Pastry Stout

Pivovar: Šilker’s Brewery  v spolupráci s Beermalade

Druh piva: Pastry Stout

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  7,2 %

Zloženie: Voda, jačmenné slady, višne, chmeľ, laktóza, kakaové bôby, vanilka, kvasinky.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili 6,49 eura.

Farba: Čierna.

Pena: Nevýrazná, nízka. Veľmi rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia káva, kakaa, náznakov višní aj toastu.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia kakaa, čokolády, sušienok, višní aj náznakov smotanovej vanilky. Horkosť je jemná, doznievanie sladkasté s jemný ovocným podmazom.

8.5/10

Zhrnutie

Tak toto sa podarilo. Lahodné a prekvapivé pitie. Ako keby ste pili tekutý čokoládovo-višňový cheescake. Pekne sa kombinujú sladké, ovocno-kyslé aj jemne horkasté tóny.  Prechody sú na seba napojené ako skladačka lego. Alkohol je nebezpečne schovaný. Za nás je to 8,5 bodu.

PS: Pivo sme testovali začiatkom februára aj keď išlo o vianočné pivo. Podľa nás čas tomuto kúsku pomohol, lahodnosť bola prvotriedna. Inak dátum spotreby bol júl 2021.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7/10 (12 hodnotenie)