Heineken rozširuje svoje kapacity v Hurbanove

Heineken

Najväčší slovenský pivovar Heineken Slovensko rozširuje svoje kapacity v Hurbanove. Pivovar predložil úradom žiadosť o rozšírenie fermentačných tankov. „Investor plánuje (…) v areáli pivovaru pristavať k existujúcej fermentačnej stanici 2 prístavbu s dvoma fermentačnými aparátmi, každý o objeme 3000 hektolitrov, pre fermentáciu mladiny a Cideru,“ píše investor v zámere, ktorý predložil úradom na posúdenie. Kvôli týmto zmenám chcú v Hurbanove stavať prístavbu.

Heineken poukazuje na to, že touto investíciou chce skvalitniť a zvýšiť výrobu. „Navrhované fermentačné nádrže budú začlenené do existujúceho technologického procesu výroby piva a cieľom ich výstavby je zvýšenie a skvalitnenie doterajšej výroby,“ píše investor.  Pôvodná fermentačná stanica podľa Heinekenu  obsahovala šesť CKT tankov, každý o objeme 4000 hlektolitrov. Neskôr v roku 2007 bola stanica rozšírená o ďalšie dva CKT  zásobníky, každý o objeme 5250 hektolitrov. Nové tanky by tak mali byť najmenšie. Kedy by malo dôjsť k úpravám a aká je výška investícií, pivovar nespresnil. Fermentačné tanky slúžia na kvasenie a zrenie piva.

Nemajú to však byť posledné úpravy. Heineken tento rok napríklad zrušil deň otvorených dverí. Mestu to odôvodňoval tým, že chce skvalitniť prehliadkovú trasu.  Heineken Slovensko pritom tento rok oznámil viacero noviniek. Tou najpodstatnejšou je začiatok výroby cideru v Hurbanove.  Odtiaľto ho potom distribuuje do šiestich krajín strednej a východnej Európy. „Uvedenie Strongbow na slovenský trh je jednoznačne historickým míľnikom v živote spoločnosti. Som nesmierne hrdý, že náš pivovar je tretím závodom v rámci celej spoločnosti Heineken, ktorý vyrába najobľúbenejší cider na svete – značku Strongbow,“ konštatoval vo februári tohto roka Odin Goedhart, generálny riaditeľ spoločnosti Heineken Slovensko.

V Hurbanove varia pivá značiek Zlatý Bažant, Corgoň, Kelt a Martiner. V licencii potom aj značku Starobrno. Z tejto ponuky už dávnejšie vypadla značka Gemer, ktorá bola populárna hlavne v južných okresoch.  Pivovar ju vyškrtol z produkcie, kvôli klesajúcemu záujmu.  Okrem už spomínaných značiek zastrešuje naša firma aj značky ako Krušovice, Heineken a Desperados.

Snímka: Heineken