Hellstork, Wywar či Stupavar. Yeme našlo náhradu za ERB

Yeme Regál

Bola z toho malá kauza. Pivovar ERB z Banskej Štiavnice na poslednú chvíľu odmietol spoluprácu s novým reťazcom Yeme. Nešťastné z toho boli obe strany, potraviny sa s tým vysporiadali po svojom. Zákazníkov sa opýtali, aké pivo by na pultoch privítali. „Chceli by sme sa spýtať, čím by sme ho (ERB, pozn. red.) podľa vás mali nahradiť,“ pýtalo sa Yeme na svojej facebookovskej stránke.

Na status obchodu reagovali desiatky zákazníkov. „Ďakuyeme všetkým za vaše tipy, teší nás, že je záujem najmä a lokálne slovenské remeselné pivovary a preto sme sa rozhodli zalistovať ich čo najviac,“ napísali včera potraviny, ktoré zostavili rebríček najžiadanejších pív.

Padre Craft Beers: ✓ máme v ponuke už od začiatku
Kaltenecker: ✓ máme v ponuke už od začiatku
Wywar: ✓ odklepnuté, bude zaradené do ponuky
Matuška: ✓ odklepnuté, bude zaradené do ponuky
Hellstork: ✓ odklepnuté, bude zaradené do ponuky
Stupavar: ? bude zaradený v prípade dohody s dodávateľom
Vŕšky: ? bude zaradený v prípade dohody s dodávateľom

Kým Hellstork už cez svoje stránky potvrdil, že jeho pivo v bratislavskej predajni čoskoro nájdete, na Stupavar si budete musieť počkať. „Záujem o naše pivo nás veľmi teší. Náš pivovar tento rok prechádza veľkou modernizáciou a navyšovaním výrobnej kapacity. Z tohto dôvodu nemôžeme okamžite reagovať na váš veľký záujem,“ píše pod statusom reťazca majiteľ Stupavaru Ľuboš Kružic. Ten prezrádza, že ponuka sa bude rozširovať.  „Plánujeme okrem už obľúbených značiek aj nové pivá a hlavne plnených v sklenených 0,5 litrových fľašiach. Táto modernizácia potrebuje svoj čas, aby sme mohli spoľahlivo, pravidelne a kvalitné začať spoluprácu s Yeme hlavne pre vašu spokojnosť,“ prezradil v statuse Ľuboš Kružic.

Len pri vymenovaných značkách to však nemusí skončiť. V hre je aj pivovar Jama Craft Brewery. „Jama skončila vo vašom improvizovanom hlasovaní až na 8. mieste. Náš dodávateľ sa ho pokúsi zohnať, no zatiaľ je to otázne,“ prezrádza Yeme.