Hlasujte za najlepšie pivo roka 2017. Toto sú kandidáti

Ktoré pivo bolo v roku 2017 najlepšie? Aj na túto otázku dá odpoveď siedmy ročník Výročnej ceny Slovenskej pivovarníckej akadémie. Tá pravidelne oceňuje pivovary, pivá či osobnosti, ktoré boli za uplynulý rok najlepšie a najzaujímavejšie. Hlasovať a vyberať víťazov trinástich kategórií budú členovia Asociácie malých nezávislých pivovarov Slovenska a členovia Akadémie.

O tzv. „pivných oscaroch“ však môžete tretikrát rozhodnúť aj vy. Slovenská pivovarská akadémia v spolupráci s portálom oPive.sk vyhlasuje špeciálnu kategóriu. V rámci nej môžete hlasovať za „Pivo roka“. Členovia akadémie vybrali štyroch finalistov v kategórií „Pivo roka – z pivovaru, alebo aj malého remeselného pivovaru v SR bez obmedzenia veľkosti produkcie pivovaru“. A práve z nominovaných pív môžete teraz vybrať jedno, ktoré bolo podľa vás najlepšie. Hlasovanie bude prebiehať týždeň (hlasovanie ukončíme v stredu16. mája o 22:00). Pivo s najvyšším počtom bodov bude ocenené výročnou cenou.

 

Bittersweet Lament Malina + Limetka

Štýl: Gose
Pivovar: Unorthodox Brewing

Môže sa štýl Gose uchytiť tak, že ho viacerí označia za jedno z najlepších pív roka? A na Slovensku? Môže. Dokázal to kočovný pivovar Unorthodox Brewing, ktorý vlani na trh uviedol pivo Bittersweet Lament. Kombinoval v ňom malinu a limetku.

 


IPA 13° Extra Bitter

Štýl: IPA
Pivovar: Pivovar Predná hora

Medzi nováčikov minulého roka na slovenskej pivnej mape patrí aj Pivovar Predná hora. V jeho stálej ponuke nájdete aj pivo s názvom IPA IPA 13° Extra Bitter. Pri jeho výrobe boli použité holandské slady Swaen a chmele El Dorado a Mosaic.

 


Orange Sky 12°

Štýl: APA
Pivovar: Holíčsky pivovar Wywar

Medzi nominovanými nechýba ani pivovarská stálica Holíčsky pivovar Wywar. Spomedzi viacerých kúskov, ktoré vlani ponúkol na trh, zaujala hlasujúcich ich APA s názvom Orange Sky. Pri jej výrobe boli použité chmele Amarillo a Cascade.

 


Screaming Bitch 15°

Štýl: IPA
Pivovar: Holíčsky pivovar Wywar

Holíčsky pivovar Wywar má medzi nominovanými hneď dvojicu pív. Na jeho nominácii je zaujímavé to, že sa v TOP 4 objavilo aj minulý rok. Receptúra vznikla v spolupráci s brnenským kočovným pivovarom Hell Bastard.

 

Hlasovanie skončilo, o výsledkoch budeme informovať
po oficiálnom vyhlásení všetkých kategórií.

Snímky: oPive.sk, pivovary, Pixabay/ractapopulous