Holíčsky pivovar Wywar predstavil náhradu za Vetyho

Jeden skončil, ďalší prichádzajú. Holíčsky pivovar Wywar už má náhradu za Richarda „Vety“ Vetyšku, ktorý producenta zlatistého moku opustil na konci minulého roka. Pivovar posilňujú sládok Martin Jánošík a člen rodiny majiteľov Štefan Stemberger.

Obe strany hovoria o priateľskom rozchode. „Sme veľmi vďační za dobrú prácu nášho bývalého sládka. Rozišli sme sa v priateľskom duchu a veríme, že táto zmena nás posunie dopredu. Ako kvalitou, taktiež rodinným poňatím toho, ako varíme naše pivo. Richardovi ďakujeme za prácu a sme radi, že bol členom nášho tímu. Je čas ísť ďalej,“ uviedol na oficiálnej stránke pivovaru jeden z jeho majiteľov Martin Kadlec.

Okrem dvoch ohlásených posíl sa v Holíči môžu spoľahnúť aj na tretiu osobu, keď bude pivo variť aj Tomáš Březina z brnenského domáceho pivovaru Hellbastard. „Tomáš je jedným z ľudí, ktorým naozaj záleží na pive a jeho kvalite. Spolu s Martinom a Štefanom tvoria skvelý tým, ktorý naše pivo opäť posunie vpred. Tomáš s nami spolupracuje od začiatku na vytváraní nových pív, ktorým vtlačí nielen jedinečnú chuť, ale aj svoju značku, napríklad pivá Screaming Bitch, Red Rye Bastrd, 15 Years in Hell a ďalšie. Naši zákazníci sa majú na čo tešiť,“ konštatuje Kadlec.

Martin Jánošík pôsobí v Holíči už druhý rok, predtým mal skúsenosti s varením piva z pivovaru v Banskej Bystrici. A aké je obľúbené pivo nového sládka? „Sú to vrchne kvasené pivá, mám rád špeciály a našiel som sa v ALE pivách,“ prezrádza Martin Jánošík. Ako hovorí, chcel by sa zamerať hlavne na pôvodné, tradičné receptúry a špeciály. „Okrem iného zachováme tradíciu poctivo chmeleného horkého piva, kvalitných vyberaných surovín a precíznej práce,“ naznačuje Jánošík.

Známy je aj nový zamestnávateľ Richarda Vetyšku. Po novom má na starosti varenie piva v Pivovare Helf, ktorý mohli pivári poznať ešte pod menom Osečan. Pivovar nájdete v Oseku nad Bečvou.

Snímka: Holíčsky pivovar Wywar