Holíčsky pivovar Wywar: Remeselná pivná stálica z Holíča

Holíčsky pivovar Wywar, Wywar, Holíč, pivo, záhoracký pivovar

Holíčsky pivovar Wywar nájdete v Holiči, kde pôsobí od roku 2014. V jeho ponuke nájdete spodne aj vrchne kvasené pivá, ktoré pivovar ponúka aj vo fľaškovej verzii. Kapacitou sa zaraďuje medzi najväčšie remeselné pivovary na Slovensku. Aj preto jeho pivo môžete nájsť vo väčšine podnikov s remeselným pivom.

Adresa: Holíčsky pivovar Wywar, Bratislavská 322/20, 908 51 Holíč

Telefón: +421 34 668 24 00

Mail: info@holicskypivovar.sk

Web: http://www.holicskypivovar.sk

Sociálne siete: Facebook, Instagram

Rok založenia: 2014

Typ pivovaru: reštauračný pivovar

Ponuka piva: fľaškové aj čapované pivo

Ako sa pivovar predstavuje:  „Dňa 30. júla 2014 sa v prihraničnom slovenskom meste Holíč otvoril nový pivovar, ktorý sa zaradil do novej vlny minipivovarov, rodiacich sa v posledných rokoch hojne v Českej, no konečne teraz aj v Slovenskej republike.

Názov Wywar symbolizuje historický odkaz mesta Holíč. Ten vedľa svojej vinárskej tradície dáva šancu menej rozvinutému, ako však ukázala už prvá uvarená várka piva, veľmi obľúbenému odvetviu.

Ako prvá prišla na svet svetlá desiatka Jozef II., ktorá zaskočí výraznou, na pivo tak nízkej stupňovitosti, plnou chuťou, a pritom je jemným osviežujúcim spoločníkom na celý večer. Ďalšie uvarené pivo dostalo meno Martin podľa najstaršieho syna majiteľov pivovaru. Ide o 12° svetlý ležiak, ktorý je momentálne veľmi obľúbený v pivovarskej pivnici.

O stupeň vyššie má polotmavý ležiak Ján 13°, ktorý nesie názov po majiteľovi pivovaru. Jeho žena pokračuje v poradí členov rodiny, je podľa nej nazvaný jantárový 14° ALE špeciál Anna. Toto pivo má veľmi špecifickú, výrazne horkú chuť. Určite ho rozoznáte medzi všetkými. Tešiť sa môžete na svetlý špeciál ALE Peter 16°.“

Prečítajte si články o pivovare

Wywar expanduje. V Holíči chystajú veľké rozšírenie kapacity

Pivovar Wywar: Deväť druhov piva a príjemná atmosféra