Pivovar Hostinec: Košické pivo so staronovou históriou 

Pivovar Hostinec, Košice, košický pivovar, Levočský dom

Pivovar Hostinec otvorili v roku 2015. Keď nadviazal na históriu objektu, v ktorom sídli. Pivovar totiž nájdete v Levočskom dome, v ktorom sa reštaurácia nachádzala už v roku 1542. Pivovar si od začiatku dáva záležať na pestrosti ponuky. Na výčape je v priemere šestica pív, ktoré neustále rotujú.  

Adresa: Pivovar Hostinec, Hlavná 91/65, 040 01 Košice 

Zaradenie pivovaru: Pivovary Košického kraja 

Telefón: +421 902 580 580 

Mail: manager.hostinec@gmail.com 

Web: http://www.pivovarhostinec.sk/ 

Sociálne siete: Facebook, Instagram

Rok založenia: 2015 

Typ pivovaru: reštauračný pivovar 

Ponuka piva: fľaškové aj čapované pivo. Dôraz kladený hlavne na čapované pivo. 

Ako sa pivovar predstavuje:  Varíme rôzne pivné štýly sveta, ale aj veľa experimentujeme. Starostlivo vyberáme dodávateľov sladov, kombinujeme ich rôzne farby. Pri žiadnom pive nešetríme ani na chmeli, je ho v našom pive vždy pekne cítiť. V nose aj v ústach :). Pivá neupravujeme pasterizáciou ani filtráciou. Preto sú naše pivá vždy živé, so zachovaním všetkých zdraviu prospešných živín. Nepoužívame žiadne zrýchľovanie technólogií, koncentráty, farbivá a ani konzervanty.

Jednou z inšpirácií pre vybudovanie pivovaru bol aj fakt, že najstarší spomínaný pivovar v Košiciach bol práve v tomto dome. Pivo sa v 17. storočí, pochopiteľne, varilo inak. My dnes používame moderný, trojnádobový český typ pivovaru, na ktorom varíme prevažne infúznym spôsobom várky s objemom 5 hl.

Prečítajte si články o pivovare: 

Ďalší minipivovar na scéne. V Košiciach otvoria Hostinec

Hostinec zdvojnásobí kapacity, pivo už predáva aj cez Metro