Hutné, iskrivé a netuctové višňové pitie (Magic Done)

B. Olšák - Magic Done

Aj na konci minulého roka zorganizovali bratislavskí domovariči tzv. Vianočnú výmenu piva. Ide už o tradičnú akciu, kde si zoskupenie „homebrewerov“ vytvára akýsi adventný kalendár piva s cieľom spestriť si koniec roka. Aj po minulé roky sme najlepšie pivá ochutnali a zrecenzovali tak, ako to robíme pri profesionálnych pivovaroch. Inak tomu nebude ani tento rok. Výsledky sme vám nedávno predstavili, postupne prinesieme aj recenzie jednotlivých pív.

Dnes ochutnáme pivo Magic Done, ktoré navaril domovarič Magic Branislav Olšák. Ako vypovedá názov, pri jeho výrobe boli použité višne.

Názov piva: Magic Done – Milkshake Cherry Sour

Pivovar: Branislav Olšák

Druh piva: Sour

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 18°

Obsah alkoholu:  7,4%

Zloženie: Na etikete nebolo uvedené.

Cena: Pivo nám na otestovanie poskytlo OZ BrewHub.

Farba: Rubínová.

Pena: Ružovkastá so šľahačkovitou štruktúrou.

Vôňa: Kombinácia višní, cúkrikov marshmallov či dubových tónov.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia višní, limety, kvetiniek a pomerne výrazných červeného vína i tónov po dreve. Horkosť je nevýrazná, doznievanie korenisté so stopou po dreve.

7.5/10

Zhrnutie

Hutné, iskrivé a netuctové pitie. Višne sú výrazné, pre nás ich však prebíjajú tóny po dreve. V tomto smere nám chýbal väčší balans, ktorý by pomohol gradácii. Plusom je ovocnosť aj netuctový nápad. Za nás je to 7,5 bodu. Určite kúsok, ktorý by prekonal mnoho profi slovenských pivovarov.