Imperial Stout, ktorý bavil a chutil (Beautiful Darkness)

Radovan Václavík - Beautiful Darkness

Bratislavskí domovariči zoskupení v združení OZ BrewHub majú peknú každoročnú tradíciu. Na konci roka organizujú Vianočnú výmenu piva.  V rámci nej si vymenia svoje produkty a spríjemnia koniec roka. A nejde pritom len o spríjemnenie. Organizujú aj hlasovanie. O jeho výsledku sme vás už informovali.

Vtedy sme vám sľúbili, že najlepších päť pív aj ochutnáme. Dnes tak ochutnáme pivo s názvom Beautiful Darkness 21°. Jeho autorom je domovarič Radovan Václavík. Jeho meno je v pivovarníckom svete známe už dlhšie. Aj preto, že okrem domáceho varenia spustil aj kočovný pivovar Voodoo Craft Brewery.

Názov piva: Beautiful Darkness 21° – Imperial Stout

Pivovar: Radovan Václavík

Druh piva: Imperial Stout

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 21°

Obsah alkoholu:  10%

Zloženie: Voda, slad, chmeľ, kvasinky, javorový sirup, pekanové orechy, vanilkové dubové chipsy.

Cena: Pivo nám poskytlo na otestovanie OZ BrewHub.

Farba: Čierna.

Pena: Vysoká, nadýchaná so šľahačkovitou konzistenciou. Len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia tmavej čokolády, kávy, kakaa, sušených sliviek aj toastu.

Chuť: Sladový základ je výraznejší, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia kávy, tmavej čokolády, náznakov vanilky, sušených sliviek, orechov, whisky aj náznakov vanilky. Horkosť je na štýl vyššia, doznievanie horkasté s kávovým dozvukom.

8/10

Zhrnutie

Výborný Imperial Stout. Výrazne kávový a hutný. Možno sme čakali, že sladová zložka (javorový sirup) bude o čosi viac výraznejšia a horkosť nižšia, ale to je len vec pohľadu. Za takéto pivo by sa nehanbili ani svetové pivovary. Palec hore a silných osem bodov. Bavilo a chutilo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.83/10 (3 hodnotení)