Toto pivo „obratíte“ niekoľkokrát (Hop and Rolla Days Rye IPA)

Hop and Rolla Days Rye IPA

Spolupráca dvoch konkurentov z rovnakého odvetvia je vždy zaujímavým úkazom. Na jednej strane si spoločnosti  konkurujú, na starne druhej sa môžu dopĺňať a učiť sa navzájom. Platí to aj o pivovaroch. O spolupráci pritom nepíšeme len tak. Dnes otestujeme pivo, ktoré z takejto spolupráce vzniklo. Trojica Stupavar, Padre Brewing Company a Pokhoi pôvodne sily spojila pri varení piva na festival Hop and Rolla Days. Nezostalo však len pri nej. Aktuálne na trh dorazila jesenná edícia. Ide o Rye IPA. Tak sme zvedaví.

Názov piva: Hop and Rolla Days Rye IPA

Pivovar: Spolupráca – Stupavar, Padre Brewing CompanyPokhoi.

Druh piva: Rye IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 13°

Obsah alkoholu: 5,2 %

Zloženie: Voda, jačmenný a ražný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo nám na otestovanie poskytol pivovar.

Farba: Oranžová, pivo je jemne kalné.

Pena: Vysoká, jemná so šľahačkovitou konzistenciou. Pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, pomaranču i zemitých tónov.

Chuť: Stredná plnosť, ideálna rezkosť. V chuti dominuje kombinácia grepu, červeného pomaranču aj zemitých tónov. Doznievanie je horkasté s náznakmi trávnatých tónov, keď horkosť doznieva ešte niekoľko sekúnd po dopití.

7/10

Zhrnutie

Sú pivá, ktoré chcú zaujať originálnosťou a nezvyčajnými chuťami a potom sú také, ktoré to hrajú na piteľnosť. Jednoducho sú navarené tak, že prídete do krčmy a obratíte ich niekoľko. Tento kúsok patrí do druhej skupiny. Je to voňavá, príjemne vyskladaná a piteľná ražná IPA. Je to trocha surovejšie pitie, ale to nie je chyba. Skôr charakteristický podpis pivovaru. Za nás je to slušná sedmička.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.39/10 (9 hodnotenie)