Napijete sa a rozmýšľate, čo vám to evokuje (Max X)

Vysoký Chlumec - Max X

Dnes ochutnáme pivo z pivovaru Vysoký Chlumec. Pivo nesie názov Max X a pivovar ho predstavuje nasledovne: „Max je ozajstná desiatka varená na konečnú stupňovitosť 10,5%, je jednou z najsilnejších desiatok na českom pivnom trhu. Aj napriek tomu sa vysokochlumeckým sládkom podarilo zachovať nižší obsah alkoholu, pre ktorý sú výčapné pivá tak obľúbené. Má plnú sladovú chuť, ktorá neskôr prechádza do príjemnej chmeľovej horkosti. Zaujme taktiež medovou farbou a jemnou sladovou vôňou.“

Názov piva: Max X – Maximálni desítka

Pivovar: Pivovar Vysoký Chlumec (Skupina Lobkowicz)

Druh piva: Výčapné pivo

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 10,5°

Obsah alkoholu:  4,0%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, upravený chmeľ, chmeľové produkty.

Cena: Za škatuľu siedmich pív sme v prepočte zaplatili niečo cez štyri eura.

Farba: Zlatistá, pivo je číre.

Pena: Vysoká s jemnou šľahačkovitou štruktúrou.

Vôňa: Kombinácia karamelu, medu a sladu.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia karamelu, sladu, chlebnatosti, ale aj náznakov oxidácie. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie sladové s kovovou stopou.

6/10

Zhrnutie

Keď sme pivo ochutnali, niečo nám to pripomenulo. Až po čase sme na etikete našli informáciu, že pivo „kvasilo v otvorenej spilke“. Pivo má potom osobitú pachuť. A to sme v tomto kúsku našli. Svoje pritom spravili aj znaky oxidácie. Je to kúsok, ktorý síce vypijete, ale nie je to niečo, čo by ste opakovali celý večer. Za nás šesť bodov.

Sending
Hodnotenie čitateľov
4.5/10 (2 hodnotení)