Jemne nadpriemerný Triple (Bornem Triple)

Bornem, Steenberge, Triple

Len málo pivovarov na svete sa môže pýšiť takou tradíciou ako belgický Brouwerij Van Steenberge. Založili ho ešte v roku 1784, v čase, keď bolo pitie piva zdravotne istejšie, ako pitie vody. Postupom času sa pivovar profiloval a rástol. Dnes v jeho produkcii nájdete vysokostupňové pivá, ktoré odrážajú hlavnú filozofiu pivovaru. Ten sa totiž rozhodol produkovať špeciály namiesto vysokoobrátkových pív. Hlavnými exportnými trhmi pivovaru sú USA Holandsko a Taliansko. Dnes otestujeme pivo s názvom Bornem Triple.

Názov piva: Bornem Triple

Pivovar: Brouwerij Van Steenberge

Druh piva: Triple

Krajina: Belgicko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 9 %

Zloženie: Nie je uvedené, napísané je len to, že obsahuje jačmeň.

Cena: Pivo sme kúpili v rámci balíka šiestich pív za 10 eur.

Farba: Zlatisté, pivo je takmer číre.

Pena: Jemná, šľahačkovitá. Vystúpala vysoko a celkom rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia medu, karamelu, korenín a výrazného alkoholu.

Chuť: Sladový úvod je výrazný, telo je plné a nájdete v ňom kombináciu medu, karamelu, koriandru, škorice a korenín. Koncovka je horkastá len platonicky.

6.5/10

Zhrnutie

Asi sme pili už podarenejší Triple. Dôvody sú hlavne vo vyskladaní piva, hutnosti tónov i celkovom dojme. Pivo síce ponúkne hutné tóny, oproti možnostiam však zaostávajú. Akoby chýbalo výraznejšie iskrenie i celková lahodnosť. Naznačuje to už vôňa, ktorá je výrazne alkoholová. To sa prejavuje aj v tele piva. Celkový dojem je tak všelijaký. Za nás je to dnes 6,5 bodu. Ak budete chcieť ochutnať štýl Tripel, skúste radšej niečo iné.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.71/10 (7 hodnotenie)