Kaltenecker chytá druhý dych. Avizuje štyri novinky

Kaltenecker oficial

Okolo rožňavského pivovaru Kaltenecker bolo dlhšiu dobu ticho. Možno to spôsobila výmena majiteľov, možno riešenie problémov s veriteľmi a možno sa na juhu Slovenska chystali na výraznejšiu ofenzívu. Práve tá prichádza túto jeseň. Pivovar už svojim obchodným partnerom poslal informácie o tom, čo môžu v najbližších týždňoch čakať. A v Rožňave nechystajú jednu, dve, ani tri novinky. Na trh totiž uvedú až štyri nové pivá.

Už v novembri môžu priaznivci očakávať v podnikoch (ale aj distribútoroch) dve novinky štýlu IPA. Prvou je trinástka Yakima. „Svoje meno dostala po údolí v štáte Washington, kde dorástol chmeľ, ktorý jej dáva lahodnú horkosť,“ približuje pivovar. Ten sa rozhodol, že aj druhá novinka bude výrazne horkastá. Druhý kúsok nesie názov Aotearoa, čo je domorodý názov pre Novy Zéland. „Pivo bolo navarené výlučne zo sladov Weyermann a z chmeľov z Nového Zélandu, z oblasti Nelson. Doba ležania piva bola 60 dní, počas ktorých bolo dvakrát chmelené za studena,“ opisuje producent piva.

Už teraz je jasné, na ktoré pivo stavia v Rožňave počas zimy. „V zimnej sezóne rozradostníme aj milovníkov čierneho piva. S príchodom decembra opustia naše sklady prvé fľašky devätnásť stupňového Imperial Porter,“ píše pivovar. Ten chce ťažiť aj so spolupráce s kolegami z Maďarska. „Osobitne sa tešíme zo spoluprácu s pánom Rothom z Maďarska. Prijal ponuku na spoluprácu a spolu s našim hlavným sládkom pánom Bednárom, vytvárajú lahôdku zo sveta Strong Scotch Ale, sedemnásť stupňový Wee Heavy. Na trh ho uvedieme ako novoročný pozdrav v januári 2016,“ oznamuje Kaltenecker obchodným partnerom.

Tak sa zdá, že pivovar z juhu Slovenska chystá druhý. Možno to badať napríklad aj na Facebooku pivovaru, kde v posledných dňoch pribudlo viacero príspevkov. Ako je známe, pivovar menil koncom minulého roka majiteľa, keď skupinu Skyside vystriedala spoločnosť Westpoint House. Z pohľadu veľkosti produkcie je Kaltenecker našim štvrtým najväčším hráčom. Vlani dosiahli v Rožňave rekordné tržby (niečo vyše 0,8 milióna eur), hospodárenie však skončili v strate (0,7 milióna eur).

Snímka: Kaltenecker