Karamel schovaný v trnavskom ležiaku (Sessler 11,5%)

Sessler 11,5

Prvý nástrel: Opäť zaklopeme na dvere trnavského pivovaru Sessler. Otestujeme si ich Svetlý ležiak 11,5 stupňový. Ide o nefiltrovaný a nepasterizovaný kúsok. Neviem či je to bežné, ale v bratislavskom Freshmarkete sme si kúpili hneď trojicu pív z tohto pivovaru. Všetky tri mali jedno spoločné – rovnakú prednú etiketu. Rozdiel bol len v zadnej. Škoda. Mnohé pivovary sa vedia na takýchto detailoch riadne vyblázniť. Samozrejme to na hodnotenie nebude mať žiadny vplyv, len nás to zaujalo.

Názov piva: Sessler svetlý ležiak 11,5%

Pivovar: Pivovar Sessler, Trnava

Druh piva: Svetlý ležiak

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 11,5°

Obsah alkoholu: 4,3 %

Zloženie: Voda, jačmenné slady, chmeľ, pivovarské kvasnice.

Farba: Jantárová

Vôňa: Sladová. Cítim jemné tóny karamelu.

Pena: Pomerne jemná. Zapenila a dlho si nedržala konzistenciu.

Chuť: Slad začína jemne. Prichádza telo, ktoré je na prekvapenie poznačené karamelom. Podľa mňa celkom výrazne. Až som sa pozeral na to, či náhodou nejde o polotmavé pivo. Horkastá koncovka je v norme.

6/10

Zhrnutie

Taký sladovejší ležiak. Ak to porovnáme so slovenskou ponukou, určite ide o nadpriemerný kúsok. Plusom sú sladové tóny. Mne osobne však výrazne karamelový stred piva prekáža. Ak by šlo o polotmavé pivo, je všetko v poriadku. Pri ležiaku som na vážkach. Piteľnosť je však dobrá, v norme je aj rezkosť. Celkové dojmy sú také zmiešané. Pivo však určite stojí za ochutnávku. Dávam pomerne slušnú šestku.