Nie je to nič zlé, ale ani nič prevratné (Summer Boys, 2021)

Karpat - Summer Boys

Pred pár týždňami sme v Kauflande natrafili na výpredaj pív z pivovar Karpat. Asi to nebola štandardný akciová ponuka, keďže pivo z tohto pivovaru sme už v tejto sieti nenašli. Nevieme čo sa stalo. Každopádne, pivá sme kúpili a po rokoch znova otestovali. Dnes ochutnáme kúsok s názvom Summer Boys. Ide o pivo navarené v štýle American Pale Ale. Pivo predstavuje pivovar pomerne stručne: „Ľahké osviežujúce pivo s výrazným chmeľovo-citrusovým a koriandrovým podtónom.“

Názov piva: Summer Boys

Pivovar: Remeselný pivovar Karpat

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  4,8%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky, koriander.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili euro.

Farba: Medená, pivo je jemne kalné.

Pena: Nízka s jemnou štruktúrou. Veľmi rýchlo padla.

Vôňa: Kombinácia karamelu, ríbezlí aj náznakov pomarančov.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť jemne nižšia. V chuti kombinácia karamelu, jemných pomarančov, ríbezlí aj náznakov grepu. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie sladovejšie. Cítiť náznaky oxidácie.

6/10

Zhrnutie

Akože, nie je to zlé pivo, ale ani pivo, na ktoré by sme chceli chodiť do krčmy. Tento kúsok je niekde na polceste medzi priemyselný a remeselným pivom. Oproti prvej skupine je pivo o čosi hutnejšie, iskrivejšie. Tento kúsok však zaostáva výrazne oproti remeselným  pivám. Je viac sladovejší, ako keby sa šetrilo na chmelení. Za nás je to šestka.

Sending
Hodnotenie čitateľov
3.63/10 (4 hodnotení)