Každé ročné obdobie už má svoju Hop and Rollu (IPA Spring)

Hop and Rolla Days – India Pale Ale Spring

Niektoré výnimočné varenia sa môžu premeniť na tradíciu. To je aj príklad dvojice pivovarov Stupavar a Parde Brewing Company, ktorým asistoval aj košický podnik Pokhoi. Tí pri príležitosti festivalu Hop and Rolla Days navarili špeciálne pivo. Aj keď sa festival organizuje raz ročne, pivovarníci si spoločné varenie zopakovali viackrát a rozhodli sa na každé ročné obdobie navariť inú verziu tohto piva.

Aktuálne sa na trhu objavilo pivo s názvom Hop and Rolla Days – India Pale Ale Spring. Môžeme hovoriť o tom, že kruh sa uzavrel a každé ročné obdobie má svoju Hop and Rollu.

Názov piva: Hop and Rolla Days – India Pale Ale Spring

Pivovar: Spolupráca pivovarov Stupavar, Parde Brewing Company a podniku Pokhoi. Navarené v pivovare Stupavar.

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 11°

Obsah alkoholu: 4,4 %

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Pivo sme na otestovanie dostali od pivovaru.

Farba: Tmavo-žltá, pivo je kalné.

Pena: Vysoká so šľahačkovitou konzistenciou. Pomaly padala a držala si štruktúru.

Vôňa: Kombinácia grepu, červeného pomaranču aj karamelu a náznakov kvetiniek.

Chuť: Sladový základ je výraznejší, rezkosť v norme. V chuti kombinácia grepu, pomaranču, karamelu aj náznakov kvetiniek. Horkosť je výrazná, doznievanie horkasté s náznakmi kvetinkového podmazu. Zachytíte aj náznaky trávnatosti.

7/10

Zhrnutie

Príjemné pitie. Trocha sme polemizovali nad štýlom. Na etikete je uvedené, že ide o India Pale Ale. Na tento štýl bolo telo o čosi viac sladovejšie. A aj pri danom obsahu alkoholu by sme to skôr zaraďovali pod Session verziu. Plusom je určite piteľnosť a príjemne zladené prechody. Pivo je trocha surovejšie, v tomto sa asi budeme opakovať, ale je to charakteristická črtá pív zo Stupavaru. A nie je to chyba. Za nás je to slušná sedmička. Môžeme odporúčať. Na výčape by sme obrátili niekoľkokrát. A o to pri tomto pive ide, nie?

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.44/10 (9 hodnotenie)