Keď si dáte jedno a potom ešte jedno (Jama Ešte jedno)

Jama Craft Brewery Ešte jedno

Prvý nástrel: Na úvod si dnes dajme jeden vtip. „Mám si dať ešte jedno pivko alebo nie? Brucho vraví, že áno, hlava zase že nie. Hlava je múdrejšia ako žalúdok. Múdrejší teda ustúpi.“ Nepíšeme to len tak. V tomto vtipe je totiž zakomponovaný aj názov jedného piva, ktorého producentom je pivovar Jama Craft Brewery. Neuhádli ste to ešte? Ide o pivo s názvom Ešte jedno. To zaraďujeme do štýlu Saison.

Názov piva: Ešte jedno

Pivovar: Jama Craft Brewery

Druh piva: Saison

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 4,6 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Pivo sme kúpili priamo od producenta. Stálo 1,9 eura.

Farba: Slamovo-žltá. Pivo je mútne, keďže ide o nefiltrovaný kúsok.

Vôňa: Výrazná. Zachytíte kvetinky, korenie i banánové a klinčekové tóny.

Pena: Vystúpala do výšok, mala takú jarovú konzistenciu. Tvar si držala a pekne krúžkovala pohár.

Chuť: Úvod je postavený vysoko a podobne je na tom aj stred. V ňom nájdete príjemnú kombináciu ovocnej kyslosti (mandarínky, pomaranč), kvetiniek i korenia (koriander). Koncovka je chmeľová len platonicky.

7.5/10

Zhrnutie

Keď som toto pivo pil prvýkrát, presviedčal by som hocikoho, že obsahuje pšeničný slad. A nie je tomu tak. To, čo v tomto kúsku narobili kvasinky je neuveriteľné. Fakt v ňom nájdete toľko rozmerov a chutí, že každým dúškom objavujete niečo nové. Najvýraznejší je stred, práve v ňom nájdete kombináciu ovocia, kvetiniek i korenia. Koncovka je chmeľová len platonicky. Pivo je prudko piteľné, lahodné a pekne vyskladané. Všetko záleží len od vkusu. Dávam 7,5 bodu. Podarený kúsok.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6/10 (11 hodnotenie)