Nekonečná pohoda pod červeným mesiacom (JAMA Red IPA)

Jama Red IPA

Prvý nástrel: Pred rokom rozbiehal v Chorvátskom Grobe svoj pivovar Martin Lučko. O jeho ceste k vytúženému pivovaru sme vtedy písali. Ani sme sa nenazdali a pivovar JAMA Craft Brewery  je na slovenskej scéne už rok. Za ten čas sme z pivovaru pili viacero kúskov, oficiálnemu testovaniu sme však podrobili asi len jedno. Teraz si posvietime na ďalšie. Nesie meno Red IPA. Očakávania sú pomerne vysoké, najmä po našich predchádzajúcich skúsenostiach.

Názov piva: JAMA Red IPA

Pivovar: JAMA Craft Brewery

Druh piva: India Pale Ale (IPA)

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  6,2 %

Zloženie: Voda, jačmenné slady, chmeľ, kvasnice.

Miesto nákupu: Pivo nám dodal priamo pivovar.

Farba: Červeno-hnedá. Pivo je mútnejšie. Ide o nefiltrovaný a nepasterizovaný kúsok.

Vôňa: Výrazné citrusové tóny miešané s lesným ovocím. Cítim grep, pomaranč, jahody.

Pena: Stredne hutná konzistencia si držala tvar a pekne krúžkovala pohár.

Chuť: Úvod je celkom vysoko nastavený. Napnuté tóny pritom ubiehajú celým pivom. V strede sa pekne kombinuje citrusová kyslosť so sladkastým podmazom. Koncovka je horkastá (jednoducho klasická IPA).

8/10

Zhrnutie

Výborné pivo. Tóny sú pekne vyskladané a kúsok má prirodzenú gradáciu. Už úvod je nastavený tak, že tóny začínajú z vyššieho poschodia. V ďalšom priebehu sa pekne rozvíjajú. V strede nájdete kombináciu citrusu a sladko-kyslého ovocia. Najsilnejší je záver, kde sa pekne kombinuje sladkosť a horkosť. V ústach vám potom zostáva príjemný sladkasto-horkastý dojazd. Práve ten záver vás núti napiť sa opäť. Pivu dávam osmičku. Pomohla piteľnosť aj rezkosť piva. Ta mi zapasovala.