Keď si Iron Maiden navarí pivo (Iron Maiden Trooper)

Iron Maiden Trooper

Prvý nástrel: Mať vlastné pivo je módne a nielen v dnešných dňoch. Skupina Iron Maiden ešte v roku 2013 predstavila tiež vlastný kúsok. V spolupráci s britským pivovarom Robinsons Brewery uviedli na trh produkt s názvom Trooper. Na jeho recepte sa údajne podieľal aj spevák skupiny Bruce Dickinson. Pivo sa asi ujalo, keďže sa vo veľkom predáva po celom svete. My si dnes otestujeme, či je za tým len dobrý marketing, alebo aj dobrá chuť.

Názov piva: Iron Maiden Trooper

Pivovar: Robinsons Brewery

Druh piva: Bitter

Krajina: Veľká Británia

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 4,7 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, chmeľové produkty, kvasnice.

Cena: Pivo sme kúpili v českom supermarkete. Stálo necelé dve eurá.

Farba: Medená. Pivo je číre.

Vôňa: Celkom lahodná. Preráža hlavne karamel, zachytíte však aj kvetinkový podmaz.

Pena: Smotanovo jemná, zložená z mikrobubliniek. Postupne padala a krúžkovala pohár.

Chuť: Sladový úvod je nevýrazný, tóny vystreľujú až v strede. V ňom zachytíte kombináciu karamelu, trpkého ovocia a jemných kvetiniek. Koncovka je horkastá.

6.5/10

Zhrnutie

Nie je to zlé pivo, ale určite ho nezaradíte medzi tie, ku ktorým by ste sa chceli pravidelne vracať. Ale pekne po poriadku. Úvod je nevýrazný, k predstaveniu prichádza v strede. Tu vás prekvapí trpká chuť ovocia (ríbezle, jarabina, šípky) a karamelu. Z ovocnej chuti prechádza pivo k ťažším, sladším tónom.  Koncovka je príjemne horkastá. Pivo je jemné, tóny nie sú našponované, čo pomáha piteľnosti. Kúsku dávam 6,5 bodu. Pokojne vyskúšajte, v tomto pripade nič neriskujete.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.14/10 (18 hodnotenie)