Rakúsky marec, od ktorého sme čakali viac (Werkstück Märzen)

bierschmiede-werkstuck-marzen

Prvý nástrel: Dnes sa vraciame do rakúskeho pivovaru Bierschmiede Werkstück. Jeho prvé pivo nám zachutilo, aj preto sú dnes naše očakávania vysoké. Vyskúšame si pivo štýlu Märzen. To je v susednom Rakúsku pomerne populárne a nájdete ho v ponuke viacerých pivovarov. Názov štýlu je odvodený od mesiaca, kedy bolo pivo navarené. Práve marec bol posledným mesiacom, kedy mohli  pred vyše storočím navariť pivo bez následného chladenia.

Názov piva: Bierschmiede Werkstück Märzen

Pivovar: Bierschmiede Werkstück

Druh piva: Märzen

Krajina: Rakúsko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 5,2%

Zloženie: Na etikete ho nenájdete. Je tam len upozornenie, že pivo obsahuje jačmenný slad.

Cena: Pivo sme dostali darom. Ďakujeme Gerd!

Farba: Medená. Pivo je jemne zakalené.

Vôňa: Zachytíte hlavne karamel, ale aj čokoládu či oriešky.

Pena: Hutná, smotanová. Pomaly padala.

Chuť: Úvod je nevýrazný a k výraznému zlepšeniu nepríde ani v strede. V ňom nájdete hlavne karamelové, orieškové a kvetinkové tóny. V pozadí môžete zachytiť aj jemné citrusy. Koncovka je horkastá platonicky.

5/10

Zhrnutie

Prvý kúsok od tohto pivovaru, ktorý sme na tejto stránke testovali, dopadol veľmi dobre. Aj preto boli očakávania od ďalšieho väčšie. A to bola chyba. Toto pivo je totiž nevývažené, rozhádzané a k lahodnosti má dosť ďaleko. Najsilnejším je asi stred, v ktorom nájdete karamelové tóny. Zachytíte aj citrusy, ale tie v tomto štýle nemajú čo robiť. Pivo sa pije ľahko, ale na lepšiu známku ako päťku to dnes nebude.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.67/10 (3 hodnotení)