Keď je hodnotenie piva zábava aj zážitok (Hazy Sunrise)

Hazy Sunrise, Brouwerij Kees, Kees, NEIPA, New England IPA, recenzia, holandské pivo, Holandsko

Dnes ochutnáme pivo, ktoré sa navarilo v Holandsku. Nesie meno Hazy Sunrise a na svedomí ho má holandský pivovar Brouwerij Kees. Pivovar má za sebou zaujímavý príbeh. Jeho zakladateľ a majiteľ v jednej osobe Kees Bubberman začal svoju pivovarnícku dráhu v roku 2007, keď varil pivo v holandskom pivovare Emelisse. V ňom navaril vyše 30 druhov piva, keď sa nebál experimentovať a na trh prinášať aj netradičné kúsky.

V roku 2014 sa rozhodol, že založí vlastný pivovar v rodnom meste Middelburg. Pivo začal variť v roku 2015 a hneď sa zviditeľnil. Ako sme už spomínali, dnes ochutnáme kúsok s názvom Hazy Sunrise. Ide o štýl New England IPA.

Názov piva: Hazy Sunrise

Pivovar: Brouwerij Kees

Druh piva: New England IPA

Krajina: Holandsko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 7,1 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad (Pale Ale, Tarwe), chmeľ (Citra, Mosaic, Loral).

Cena: Za tretinkovú plechovku sme zaplatili necelé štyri eurá.

Farba: Slámovo-žltá. Pivo je zahmlené.

Pena: Vysoká, hutná, šľahačkovitá. Bola zložená z malých i veľkých bubliniek.

Vôňa: Kombinácia grepu, pomela, ananásu, marakuje či pomaranču.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, telo plné. Ponúkne citrusovú explóziu chutí. Rozoznať môžete ananás, pomelo, marakuju či pomaranč. Koncovka je platonicky horkastá.

9/10

Zhrnutie

Hodnotiť takéto pivo je jednoducho zábava. Takto si predstavujeme štýl NEIPA. Jednoducho kúsok, ktorý vám v „hube“ spraví ovocné predstavenie. Pivo je lahodné, pekne vyskladané a osviežujúce. Až sme pozerali na etiketu plechovky, či tam nie je ovocie. Za nás deviatka. Fakt zážitok.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.17/10 (6 hodnotenie)