Keď je pitie piva zážitkom aj pôžitkom (Big Game One)

Browar Wrezel - Big Game One tit

Poľský kočovný pivovar Wrezel založili v roku 2014. Jeho cieľom bolo rozšíriť ponuku na trhu o svoj pohľad na zlatistý mok. Ide o pivovar, v ktorého ponuke môžete nájsť desiatky rôznych druhov piva. Z ich produkcie dnes ochutnáme kúsok s názvom Big Game One. Ide vlastne o ďalšie pivo zo série, ktorý pivovar pravdepodobne navaril špeciálne pre reťazec Lidl. Už sme testovali „päťku“, jednotka má trocha nižší obsah alkoholu, ale aj tak je vysoký – 11,5 percenta.

Názov piva: Big Game One

Pivovar: Browar Wrezel

Druh piva: Imperial IPA

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 24,5°

Obsah alkoholu:  11,5%

Zloženie: Voda, jačmenný slad (Pale Ale, plzeňský), pšeničný slad, cukor, chmeľ (Columbus, Chinook, Centennial, Simcoe, Citra, Equinox), ovocie (ananás, pomaranč, mango), kvasinky.

Cena: Za pollitrovú plechovku sme zaplatili necelé štyri eurá.

Farba: Oranžovo-žltá.

Pena: Stredne vysoká so šľahačkovitou štruktúrou.

Vôňa: Kombinácia grepu, pomarančov, prezretých marhúľ, broskýň a marakuje.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia grepu, pomarančov, granátového jablka, medu, prezretých marhúľ aj broskýň. Horkosť je nevýrazná,  doznievanie korenisté s výraznou ovocnou stopou.

8.5/10

Zhrnutie

Na to, že ide o jedno najsilnejší ch pív, ktoré sme v roku 2022 testovali, je piteľnosť výborná. Pivo je iskrivé, hutné a pekne vyskladané. Bavia hlavne zaoblené tóny a mnohorozmernosť. Za nás je to 8,5 bodu a výborný dojem. Za nás je to zážitkové pitie.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.75/10 (2 hodnotení)