Keď každý dúšok odhalí nejaký nový rozmer (Konrad’s Stout)

Lervig Brewery - Konrads Stout

Lervig Brewery je asi najznámejší nórsky remeselný pivovar, ktorý začal svoju históriu písať v roku 2003. Zaujímavé je to, že pivovar začínal tým, že varil pivo plzeňského typu. V roku 2010 však urobil zásadný krok, keď si najal amerického sládka Mika Murphyho a začal sa orientovať na produkciu remeselného piva. Odozva bola viac ako priaznivá. Už v roku 2014 sa pivovar dostal medzi 100 najlepších pivovarov sveta.

Z ich produkcie ochutnáme pivo s názvom Konrad’s Stout. Pivo predstavuje nasledovne: „Tento Stout vyrábame od roku 2010. Chceli sme vyrobiť jednoduchý imperiálny stout so škandinávskym nádychom. Preto sme použili veľa tmavých sladov a správny pomer vody, aby sme pivu dodali veľmi jemný pocit v ústach s tónmi kávy a sladkého drievka.“

Názov piva: Konrad’s Stout

Pivovar: Lervig Brewery

Druh piva: Russian Imperial Stout

Krajina: Nórsko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  10,4%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, ovos, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za tretinkovú plechovku sme zaplatili necelých päť eur.

Farba: Čierna.

Pena: Stredne vysoká s jemnou šľahačkovitou štruktúrou. Dlho si tvar nedržala.

Vôňa: Kombinácia kávy, karamelu, toastov, sušených hrozienok, ale aj rumu.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť jemne nižšia. V chuti kombinácia kávy, toastu, karamelu, sušienok, sušených hrozienok, sladkého drievka, ale aj whisky a rumu. Horkosť je výraznejšia, doznievanie je alkoholovo-korenisté.

8/10

Zhrnutie

Nadupané, mnohorozmerné pivo, v ktorom nájdete desiatky tónov a chutí. Pri každom dúšku môžete objavovať niečo nové. Pivo bavilo gradáciou a na obsah alkoholu aj piteľnosťou, aj keď alkohol cítite. Trocha nás prekvapila hutnosť, ktorú sme čakali výraznejšiu. Za nás to dnes je osmička. Podarené pitie.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.5/10 (1 hodnotenie)