Keď na konci Ružinova nájdete druhú obývačku

Sunny Pub 03

Milujem britské puby nahrádzajúce obývačky. Fascinuje ma, že landlord pozná 90% hostí po mene, že tvoria komunitu a patria k sebe. Videl som to veľa razy a s pobavením som si predstavoval, ako by to asi vyzeralo v slovenskej verzii.

Sunny Pub 01Okolo Sunny Pubu vedľa kasína na konci Ružinova som chodil roky, no keďže ho cez cigaretový dym prakticky nebolo vidno, vyhýbal som sa mu. To sa zmenilo a aj keď sa na terase fajčí, vo vnútri to tak nie je. Vo vnútri sa nachádza päť stolov, vonku na terase ďalších päť. Celkovo je podnik malinký, no aj tak dá obsluhe (v počte jeden majiteľ) dosť zabrať. Na rozdiel od desiatky úplne nudných podnikov v okolí čapuje české takmer remeselné pivá zo skupiny Lobkowicz a disponuje jedinečným geniom loci. Organizuje dokonca koncerty.

Žiadna hipsterská výzdoba a interiérový design sa nekoná. Sedačka sa tu síce nachádza, no okrem nej je tu vystavených aj bambilión artefaktov od kníh, cez klobúky, lyže, valašku, plyšákov, zbierky fotiek až po tibetské vlajočky. Ceduľa s otváracími hodinami viac pobaví než poinformuje, no otvára sa väčšinou o trinástej a zatvára sa okolo jedenástej.

Na to, aký je podnik malinký, má veľmi slušnú ponuku pív, aj keď monotematicky zameranú na český ležiak. Desiatka Jihlavský Ježek, Svijanská jedenástka, trinástka Démon z Vysokého Chlumca, Schwarz, Černý mnich. Najlepšie ležiaky v okolí, krásne plné, horké, so správnou rezkosťou.

Výber jedla je obmedzený no dostatočný. Grilovaná krkovička marinovaná pani domácou bola včera skvostná. Gril je na terase, takže stačí aby si objednal jeden hosť a vďaka vôni sa objednávky ihneď sypú.

Celkovo je Sunny pub na konci Ružinova kúsok od Kerametalu podnik vyslovene rodinný vo všetkých smeroch, jedinečný a s láskou vedený.

Sunny Pub 07

Sunny Pub 02

Sunny Pub 04

Sunny Pub 05

Sunny Pub 06

****

Na našich stránkach môžete nájsť pivné zápisky Petra Hudáka. Domovariča, degustátora a predovšetkým fanúšika dobrého remeselného piva. Pravidelne putuje po podnikoch a testuje pivo, ale aj jedlo. Nájdete ho aj na Facebooku, kde vytvoril skupinu Súkromné pivné zápisky.