Keď láska na prvý dúšok nefunguje (Stiftsbräu Schankbier)

Stifsbrau

Prvý nástrel: Rakúsko je pomerne vďačná pivárska krajina. Minimálne čo sa týka tamojšej ponuky. Pri návšteve rakúskych obchodov stále natrafíme na kúsok, ktorý sme ešte netestovali. Tak to bude aj tentoraz. Otestujeme si pivo s názvom Stiftsbräu Schankbier. Ide o klasický ležiak. Pravdupovediac, zázraky nečakám.

Názov piva: Stiftsbräu Schankbier

Pivovar: Privatbrauerei Zwettl Karl Schwarz

Druh piva: Svetlý ležiak

Krajina: Rakúsko

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 4,2 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, chmeľový extrakt.

Farba: Zlatistá. Na naše pomery príliš svetlá.

Vôňa: Celkom príjemná. Dominuje slad. Jemné náznaky karamelu.

Pena: Zapenila, to hej. Konzistencia je však jemná.

Chuť: Úvod je rozpačitý. Keď sa hovorí o prvej láske, tu by sme si zbohom povedali na začiatku. Už sladová chuť pôsobí chaoticky a neusporiadane. Žiadna línia. Stred nie je o nič lepší. Jemné iskrivé ovocné tóny. Záver je chmeľový v norme.

3/10

Zhrnutie

Ideme od toho horšieho? Asi áno. Rezkosť piva je vysoká. Možno by som to aj odpustil, ale chute asi nie. Jednoducho neuhladené a výrazne vodnaté. Ani poriadny slad, ani poriadny stred piva. Ešte aj pri horkastom chmeli si pomáha chmeľovým extraktom. A ten mu pritom vôbec nevyčítame. Celkovo pôsobí tento kúsok ako europivo. Na rakúske, ale aj naše pomery je to podpriemer. Rozmýšľam nad celkovou známkou. Dávam trojku. Každému podľa chuti, ale mne tento kúsok nezapasoval.