Keď na pive najviac zaujme dievča na etikete (Topvar Marína)

Topvar Marína

Prvý nástrel: Keď sa dnes povie slovíčko Topvar, časť pivárov si asi vzdychne a druhá sa opýta: „To ešte existuje?“ Značka sa zrušením výroby v rodných Topoľčanoch ako keby vytratila z povedomia. My sme v obchode natrafili na Marínu. Tento tmavý ležiak kedysi získaval ocenenia nielen doma. Uvidíme čo s ním urobili vo Veľkom Šariši. Aj na predku, aj na zadku sa chvália tým, že ho varia podľa pôvodnej receptúry.

Názov piva: Topvar Marína

Pivovar: Pivovary Topvar

Druh piva: Výčapný ležiak tmavý

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 5,2 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, cukor, upravený chmeľ.

Farba: Tmavá ako noc. No dievča z etikety by ste v takejto tme veruže nenašli. Iba keby hmatom 🙂

Vôňa: Sladová s nádychom karamelu a kávy.

Pena: Jemne hnedastá. Konzistencia si na naše prekvapenie držala tvar.

Chuť: Nádej, ktorá nám na kontrolke blikla po vzhliadnutí peny, rýchlo spadla. Úvodné tóny sú síce nastavené stredne, ďalší priebeh je však ako z rýchlika. Plytké tóny a ich rýchle doznievanie. V strede zachytíte hlavne kávu a na konci letmý bozk chmeľu. A to je všetko. Nič viac.

4/10

Zhrnutie

Aj keď niečo pozitívne na tomto pive asi nájdete, je to len náznak možností, ktoré by mohlo rozvíjať. Ale nerozvíja. Je to klasické europivo, ktoré ničím neprekvapí. Tóny a chute sú plytké. Ako keď sa na svet pozeráte čiernobielo a nevidíte pestré farby, ktoré sú okolo vás. Najvýraznejší je stred piva – trocha kávový, trocha dymový. Ale to je tak všetko. Na strane druhej, pivo nemá žiadnu vadu. Dávam štvorku.