Keď Poliaci varia „austrálsky“ ležiak (Oki doki – Oceanic Lager)

Pinta, Lager, IPL, Oceanic Lager, poľské pivo

Poľský pivovar Browar Pinta vzišiel z domovaričov a stal sa jedným z najvýraznejších predstaviteľov poľskej remeselnej revolúcie. Založili ho v roku 2011 a za sedem rokov svojej existencie získal množstvo ocenení. Na tamojší trh priniesol nekonvenčnosť a iný pohľad na pivo. Po rokoch, keď varil kočovne, sa rozhodol usadiť. V priebehu roka 2019 by už mal variť vo svojom. Dnes z ich produkcie ochutnáme pivo s názvom Oki doki – Oceanic Lager. Ide o štýl India Pale Lager. Ide o hybrid medzi ležiakom a ejlom.

Názov piva: Oki doki – Oceanic Lager 12,0

Pivovar: Browar Pinta (navarené v Browar na Jurze)

Druh piva: India Pale Lager

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 12,0°

Obsah alkoholu: 5,3 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad (plzeňský, viedenský, Carapils, Caramunich typ 2), chmeľ (Wakatu, Southern Cross, Green Bullet, Kohatu, Wai-Iti, Oraz, Galaxy, Enigma, Ella,Vic Secret; kvasinky.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili 1,80 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je jemne kalné.

Pena: Vysoká, hutná, šľahačkovitá.

Vôňa: Kombinácia karamelu, medu i náznakov korenia.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo plné, chlebnaté. Ponúka kombináciu karamelu, medu, sladu, ríbezlí, černíc i hrianky. Koncovka je výraznejšie horkastá a korenistá. Rezkosť je vyššia.

7/10

Zhrnutie

Fajn pivo. Hutné, chlebnaté a netuctové. Zaujímavá je hlavne kombinácia sladu, ovocných tónov i horkastých tónov. Horkosť je výraznešia, čo trocha ubližuje piteľnosti, výsledný dojem je však podarený. Za nás sedem bodov. Pokojne vyskúšajte, keď budete mať príležitosť.

Sending
Hodnotenie čitateľov
9.5/10 (2 hodnotení)