Keď rakúsky pivovar objaví Ameriku až teraz (Columbus 1492)

stiegl-columbus-1492

Prvý nástrel: Rakúsky pivovar Stiegl ako jeden z mnohých veľkých hráčov reaguje na zmeny nálad na pivnom trhu. A čo je ich výsledkom? Aj kúsok, ktorý si dnes otestujeme. Už názov vypovedá o čo asi pôjde. V rakúskom Salzburgu totiž navarili pivo s názvom Columbus 1492. V pivovare, ktorý vyrástol na ležiakoch, stavili na vrchne kvasené pivo. To je navarené v štýle American Pale Ale.

Názov piva: Columbus 1492

Pivovar: Stiegl

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Rakúsko.

Stupňovitosť: Neuvedená.

Obsah alkoholu: 4,7 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ.

Cena: Pivo sme kúpili v rakúskom supermarkete. Stálo 1,20 eura.

Farba: Slámovo-žltá. Pivo je kalné, keďže ide o nefiltrovaný kúsok.

Vôňa: Svieža. Dominuje hlavne citrusové ovocie. Rozoznať môžete grep, limetku, mandarínku či jemný záblesk kvetín.

Pena: Šľahačková, vystúpala do výšok a pomaly padala.

Chuť: Už úvod je nadupaný a v strede sa k slovu hlási citrusové ovocie. Tóny nie sú hutné a kĺžu sa len po povrchu. Koncovka je jemne horkastá. Rezkosť je výraznejšia.

6/10

Zhrnutie

Zaujímavý kúsok. S remeselným pivom to vôbec nemôžeme porovnávať. Tóny v tomto kúsku sú plytké, pivo pôsobí vodnato a horkosť v závere je naozaj mierna. Ak vyznávači ležiaku chcú skúsiť iný štýl, tento kúsok by otestovať mohli. Je to taký náznak niečoho iného. Ovocný, ľahko piteľný a bez výraznejšej pochute. Dávam šesť bodov. K lepšej známke by pomohla vyššia hutnosť tónov, výraznejšia horkosť a väčšie grády. Napriek všetkému toto pivo pokojne ochutnajte. 

Sending
Hodnotenie čitateľov
10/10 (1 hodnotenie)