Keď robia Američania revolúciu v Španielsku (Padrino)

Španielsko, španielske pivo, Padrino

Aj keď sa pivo všade na svete z tých istých surovín, výsledok nie je rovnaký. Dokonca môžeme hovoriť o tom, že pri remeselných pivách môžeme pozorovať výrazné zmeny. Platí to najmä pri porovnávaní pív v Európe a v USA. A čo sa stane, keď príde Američan variť pivo do Európy? Príkladov je viacero. Nájdete ich nielen na Slovensku a Česku, ale aj v Španielsku. Práve tam založili dvaja Američania pivovar s názvom Edge Brewing Barcelona. Práve z neho ochutnáme pivo Padrino.

Názov piva: Padrino

Pivovar: Edge Brewing Barcelona

Druh piva: Porter

Krajina: Španielsko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 6,9 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili štyri eurá.

Farba: Tmavo-hnedá s rubínovým odtieňom.

Pena: Hutná, šlahačková. Vystúpala vysoko a len pomaly padala.

Vôňa: Dominuje káva a horká čokoláda. Okrem nich môžete zachytiť aj obilniny, pripálenú hrianku a sladké drievko.

Chuť: Sladový úvod je výrazný, telo je hutné a rozoznať môžete horkú čokoládu, slivky, sladké drievko, aníz a pripálenú hrianku. V podmaze nájdete jemnú karamelovú linku, koncovka je príjemne horkastá a doznievanie krásne suché.

8.5/10

Zhrnutie

Podarené pivo. Hutné, s mnohorozmerným telom a pekným suchým doznievaním. Najsilnejšie je telo tohto kúsku, ktoré je plné a rozoznať v ňom môžete horkú čokoládu i rôzne druhy sušeného ovocia. Všetko to je podčiarknuté karamelovou linkou, horkastou koncovkou a už spomenutým suchým doznievaním. Dnes je to za 8,5 bodu. Parádne pivo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
10/10 (1 hodnotenie)