Keď sa piva neviete dopiť (Juicy Lucy)

Zichovec, české pivo, Juicy Lucy

Rodinný pivovar Zichovec založili v roku 2012. Už po krátkom čase majitelia prišli na to, že kapacita, ktorá sa pohybovala na úrovni 850 hektolitrov piva ročne, im nebude stačiť. A tak sa rozhodli výrobu rozšíriť. Aj preto je dnes dostupná na Slovensku. My si dnes ochutnáme pivo s názvom Juicy Lucy, ktoré má podtitul New England IPA. Ide o fenomén posledného roku, keď sa IPA necháva úmyselne zakalená. Vytvára to nový pocit v ústach, keď je pivo o čosi viac krémové a zaoblené.

Názov piva: Juicy Lucy

Pivovar: Rodinný pivovar Zichovec

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 15°

Obsah alkoholu: 7,0%

Zloženie: Voda, jačmenné a pšeničné slady, ovsené a pšeničné vločky, chmeľové produkty.

Cena: Pivo nám na otestovanie poskytol internetový obchod Fľaškáreň.sk.

Farba: Oranžovo-žltá. Pivo je výrazne kalné.

Pena: Vysoká, šľahačková. Len pomaly padala a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Výrazne citrusová. Je to ten štýl, keď už pri ovoňaní len slintáte. Rozoznať môžete grep, limetku, pomaranč i mango.

Chuť: Sladový základ je pomerne nevýrazný, telo je hutné, keď ponúka kombináciu grepu, pomarančov i limetky. Koncovka je výrazne horkastá a pekne dopĺňa predchádzajúci priebeh. Ovsené vločky pekne zjemňujú agresívne citrusové tóny.

8/10

Zhrnutie

Osviežujúce, „šťavnaté“ a pekne iskrivé pivo. Ovocná zložka je dominantná a udáva tón celému pivu. Na ňu pekne nadväzuje horkastá koncovka. Celkovo je pivo výborne piteľné a alkohol je v ňom nebezpečne schovaný. Pivo nemá „vady“ a je pekne vyskladané. Oproti bežným „ipám“ je je o čosi viac krémovejšia, zjemnená vločkami. Aj preto dostáva osem bodov. Môžeme len odporúčať, parádne pivo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
9.13/10 (19 hodnotenie)