Keď sa pivo inšpiruje vínom (Don Sauvignon)

happy-a-wywar-don-sauvignon

Prvý nástrel: Dnešný kúsok môžeme zaradiť do kategórie experimentov. Ochutnáme totiž pivo, ktoré má veľa spoločného aj s vínom. Nesie meno Don Sauvignon a pri jeho varení bol použitý hroznový mušt a tiež kvasinky Champagne. Za týmto nezvyčajným počinom stojí spolupráca kočovného pivovaru Happy s pivovarom Wywar.

Názov piva: Don Sauvignon

Pivovar: Kočovný pivovar Happy a Holíčsky pivovar Wywar v pivovare Wywar.

Druh piva: Saison

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu: 6,3 %

Zloženie: Voda, jačmenný a ražný slad, nesladovaná raž, chmeľ, hroznový mušt (Savignon blanc), Saison kvasinky, Champagne kvasinky.

Cena: Pivo sme dostali priamo od pivovaru Happy.

Farba: Slamovo-žltá. Pivo je kalné, keďže ide o nefiltrovaný kúsok.

Vôňa: Nádherná. Zachytíte citrusové ovocie, hrozno, ale aj kvasinky.

Pena: Šľahačková, vystúpala do výšky mrakodrapov. Pekne krúžkovala pohár.

Chuť: Už úvod je „našlapaný“ a ďalší priebeh v tomto trende pokračuje. V strede nájdete citrusové ovocie (grep, citrón),  hroznový nádych a kvetinky. Koncovka je horkastá.  Rezkosť je vyššia, to však môže byť ovplyvnené pracovaním kvasiniek.

8/10

Zhrnutie

Zaujímavý kúsok. Začína to ako pivo a končí to vínovým nádychom. Určite je to jeden z najoriginálnejších počinov tohto roka. Ale poďme k veci. Najsilnejším na tomto kúsku je kombinácia citrusového stredu, vínových tónov a horkastého záveru. Pivo je pekne vyskladané, celkom lahodné a dobre piteľné. Oceňujeme hlavne nápad a inovatívnosť. Takéto niečo ste určite ešte nepili. Dávame osmičku. Určite vyskúšajte.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.92/10 (12 hodnotenie)