Keď sa pivovar zahrá s názvom piva (Husár)

Kaltenecker - Husár

Niekedy môže byť vtip neprvoplánový a pochopí ho len úzka skupina ľudí. Platí to do istej miery aj o pive Husár, ktoré na trh uviedol pivovar Kaltenecker. Prečo hovoríme o vtipe, keď meno husár evokuje jazdca uhorského vojska? Vtip je v tom, že toto pomenovanie má aj iný význam. Jediným akcionárom pivovaru Kaltenecker je Juraj Husár. Možno to bola len náhoda, ale to sa nám akosi nechce veriť.

Ale vráťme sa k pivu. Pivovar ho predstavuje nasledovne. „Vrchne kvasený Ale, vyznačujúci sa prenikavou vôňou a jemnou horkosťou. Vďaka vyladenej zmesi chmeľov Idaho, Mosaic a Nugget poskytuje v chuti okrem tradičných citrusových tónov aj jemný korenistý nádych s pikantnosťou zázvoru. Má medenú farbu, jemný zákal a plné telo bez filtrácie.“

Názov piva: Husár

Pivovar: Pivovar Kaltenecker

Druh piva: Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu: 5,0%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili dve eurá.

Farba: Zlatistá, pivo je výrazne kalné.

Pena: Vysoká, nadýchaná s hutnou štruktúrou. Len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, trávnatých tónov aj náznakov kvasiniek.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia grepu, pomaranču, karamelu i červených ríbezlí. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie suchšie s ovocným nádychom.

7/10

Zhrnutie

Príjemné pivo. Nie je to nič špeciálne, skôr také do pohody, ktoré neponúka nič prekvapivé. Len priamočiare a jemne iskrivé pitie. Plusom je ľahkosť aj nerušivosť. Za nás je to sedmička. Určite kúsok, ktorý neurazí a splní svoj účel.

Sending
Hodnotenie čitateľov
4.75/10 (6 hodnotenie)