Dobrý nápad, už trocha horšia realizácia (Po Godzinach)

BrowarAmber, Stout, Sweet Stout, poľské pivo, Po Godzinach

Poľský pivovar Amber sme na našich stránkach už testovali. Jeho kúsok s názvom Grand Imperial Porter sme vychválili do nebies. Išlo však o štýl Baltický Porter, ktorý Poliaci vedia variť dokonale. Dnes sa pozrieme na ďalší kúsok, ktorý nás zlákal v supermarkete. Nesie názov Po Godzinach – Cherry Milk Stout. Ako napovedá, ide o štýl Sweet Stout.

Názov piva: Po Godzinach – Cherry Milk Stout

Pivovar: Browar Amber

Druh piva: Sweet Stout

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 14,5°

Obsah alkoholu: 4,7 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad svetlý a tmavý, pražený jačmeň, šťava z višní, laktóza, chmeľ Sybilla a Marznka, kvasinky.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili 1,70 eura.

Farba: Čierna. Pri pohľade do protisvetla nájdete fialové odtiene.

Pena: Smotanová, vysoká. Postupne padala a krúžkovala pohár.

Vôňa: Nevýrazná. Kombinácia kávy, čokolády a sladu.

Chuť: Sladový nástup je výrazný, telo plné. Nájdete v ňom kombináciu višní, kávy, tmavej čokolády. Všetko je to zjemňované smotanovou linkou. V prechode od stredu k záveru zachytíte železité tóny. Koncovka je horkastá.

5.5/10

Zhrnutie

Určite to nie je skvost. Najmä železitá pachuť kazí celkový dojem. Višňová zložka je pritom celkom dobre zladená a pôsobí nevtieravo. Ak by to správne napasovali, mohlo to byť výborné pivo. Nedokonalostí je však viacero. Od vône, cez čistotou tónov i celkové vyznenie. Za nás je to 5,5 bodu. Pivo sa dalo piť, už by sme sa však k nemu nevrátili.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5/10 (2 hodnotení)