Keď si žiadate zrušenie diskotéky (No Disco Tonight)

Jama Craft Brewery - No Disco Tonight

Prvý nástrel: Môžete namietať, ale na slovenskom trhu s remeselným pivom je z čoho vyberať.  A to je vždy dobré. Dnešný kúsok je produktom spolupráce pivovaru JAMA Craft Brewery a pivotéky 100 pív. Pivo nesie názov No Disco Tonight a bolo navarené preto, aby podporilo vydanie knihy s názvom Please NO DISCO Tonight. Tá vychádza zo skutočného príbehu a na Facebooku knihy je charakterizovaná takto. „Rozbiehame nové „knižné dobrodružstvo“. Menší rozsah, ale vlastne rovnaká doba a prostredie. Ide o príbeh vychádzajúci zo skutočných udalostí, má riadnu atmosféru starých i nových čias, minimálne dve dejové línie, realitu spomienok a fikciu ako poctu spisovateľom formujúcim literárny prejav autora i ako pohľad do jeho vnútorného sveta. Kniha má výborný jazyk a štýl, skoro by sa dalo povedať, že je to materiál, za aký lietajú literárne ceny.“

Názov piva: No Disco Tonight

Pivovar: JAMA Craft Brewery

Druh piva: Smash IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená.

Obsah alkoholu:  5,8 %

Zloženie: Voda, jačmenné slady, chmeľ, kvasnice.

Cena: Pivo sme dostali na testovanie priamo od pivovaru,

Farba: Oranžovo-žltá. Pivo je mútne, keďže je nefiltrované a nepasterizované.

Vôňa: Dominuje citrusové ovocie. Grep, červený pomaranč.

Pena: Biela, zložená z jemných bubliniek. Dlho si tvar nedržala.

Chuť: Úvod začína od prízemia, v ďalšom priebehu však zažijete jazdu horkou dráhou. V strede nájdete kombináciu citrusového ovocia (grep, pomaranč) s medovými tónmi. Koncovka je v výrazne horkastá.

8/10

Zhrnutie

Lahodné pivo. Tóny do seba pekne zapadajú ako skladačka lego. Výsledok je kúzelný. Pritom začiatok je nevýrazný. Prvé iskrenie prichádza v strede, kde na seba naráža ovocná kyslosť a sladkosť. Do tohto mixu chutí sa pridáva horkastá koncovka. Po napití vám tak v ústach zostáva lahodná chuť a máte nutkanie pokračovať. Ľahké a svieže pivo, aj napriek tomu, že obsah alkoholu je vyšší. Dávam slušnú osmičku. Normálne som ľutoval, že išlo iba o tretinkovú fľašu. Tento kúsok si pýta o to, aby ho zaradili do stálej ponuky pivovaru.