Keď slovenské pivovary navaria svetové pivo (Slečna Brandenburská)

Hostinec a Unorthodox - Slečna Brandenburská

Dnes ochutnáme ďalšie pivo, pod ktorým je podpísaná dvojica pivovarov Unorthodox Brewing a Pivovar Hostinec. Ďalšie preto, lebo ešte v marci sme ochutnali pivo s názvom Pán Bethlén. Tentokrát to bude kúsok s názvom Slečna Brandenburská. Podľa pivovarov ide o Imperial Gose, ktorý bolo ozvláštnený o pyré z višní.

Pivovary uvedenie pív uviedli takto: „V Levočskom dome v Košiciach kde pivovar sídli sa pivo pilo po stáročia. Nikto nevie, ktorý deň sa ho v ňom vypilo najviac, no jedným z dní, ktoré prichádzajú do úvahy môže byť druhý marec 1626, deň  svadby Gabriela Bethléna a Katariny Brandenburskej. Spojenie Kataríninej germánskej a Gabrielovej transylvánskej krvi priamo v pivovare nás viedlo k vytvoreniu dvoch pív, každé inšpirované jedným z manželov.“

Názov piva: Slečna Brandenburská

Pivovar: Unorthodox Brewing a Pivovar Hostinec

Druh piva: Imperial Gose

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  8,5%

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, chmeľ, kvasinky, lactobacillus plantarum, himalájska soľ, pyré z višní, laktóza.

Cena: Za plechovku s objemom 0,5 litra sme zaplatili necelých päť eur.

Farba: Sýto-červená s rubínovým odtieňom.

Pena: Stredne vysoká, nadýchaná. Pomaly padala.

Vôňa: Višne dominujú. Okrem nich môžete rozoznať aj limetu či lesné ovocie.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia višní, ktoré nekričia, skôr sa pekné rozvíjajú s tónmi lesného ovocia aj náznakmi vanilky a slanej linky. Horkosť je nevýrazná, doznievanie ovocné s jemne korenistou stopou.

8.5/10

Zhrnutie

Výborné a zároveň nebezpečné pitie. Prekvapila hlavne lahodnosť a príjemne zaoblené tóny višní, ktoré sa pekne rozvíjajú, čomu pomáha aj slankastá linka. Vyskladanie je výborné, alkohol precízne a nebezpečne schovaný. Za nás je to 8,5 bodu. Určite pivo, ktoré treba vyskúšať.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.91/10 (11 hodnotenie)