Keď spoja sily východ a západ (Hop and Rolla Days)

Prvý nástrel: Pivo s názvom Hop and Rolla Days nie je žiadnym nováčikom. Za jeho zrodom stojí košický kočovný pivovar Padre Craft Brews. Na trh ho prvýkrát uviedol niekedy pred troma–štyrmi rokmi.  Tento rok sa však pivo dočkalo špeciálnej verzie. Sily totiž spojili pivovary Stupavar, Padre Craft Brews a košický podnik Pokhoi. V Stupavare navarili pivo pri príležitosti rovnomenného festivalu. Práve to si dnes otestujeme.

Názov piva: Hop and Rolla Days

Pivovar: Pivo navarené v spolupráci pivovaru Stupavar, Padre Craft Brews a podniku Pokhoi. Pivo bolo navarené v pivovare Stupavar.

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 4,8%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ (Cascade), kvasnice.

Cena: Pivo nám dal na otestovanie samotný pivovar.

Farba: Medená, pivo je jemne kalné.

Pena: Šľahačkovitá, jemná. Pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Výrazne citrusová. Rozoznať môžete limetku, grep i karamel. Po čase sa uvoľňujú aj kvetinky.

Chuť: Sladový nástup je nevýrazný, v strede nájdete kombináciu karamelu, citrusového ovocia, orieškovej lahodnosti a jemného kvetinkového závanu. Koncovka je príjemne (a zároveň surovo) horkastá.

7.5/10

Zhrnutie

Osviežujúce, mierne surové a iskrivé pivo. Pije sa ľahko, čomu pomáha zaujímavá kombinácia brucha piva a horkastého záveru. Pivo je pekne vyskladané, ponúka gradáciu a aj osviežujúci moment. Jednoducho poctivo urobený „ejlík“, ktorý musí chutiť každému. Je to už len o preferencii daného konzumenta, či sa prikloní k danému štýlu. U nás je to za 7,5 bodu. Určite jedno z podarených slovenských letných pív.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.28/10 (9 hodnotenie)