Keď sú chlapi na Rendezi smädní (Rendez Hooch)

dub-brewing-a-unorthodox-brewing-rendez-hooch

Prvý nástrel: Dnešná recenzia bude do istej miery špeciálna. Po prvýkrát totiž oficiálne otestujeme pivo, ktoré bolo navarené v novom bratislavskom pivovare. Nesie meno dUb Brewing Company. Práve v ňom spojil sily domáci sládok s kočovným pivovarom Unorthodox Brewing. Výsledkom je pivo, ktoré nesie názov Rendez Hooch. Ide o štýl Session IPA. Je to pivo s nižším obsahom alkoholu (4,0 %), sme zvedaví.

Názov piva: Rendez Hooch

Pivovar: dUb Brewing Company a Unorthodox Brewing v dUb Brewing Company

Druh piva: Session IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 10 %

Obsah alkoholu: 4,0 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad (Pale Ale, mníchovský, karamelový), chmeľ (Equinox, Mandarina Bavaria), kvasnice.

Cena: Pivo sme kúpili za 2,50 eura. Majú ho vo viacerých pivotékach.

Farba: Červeno-hnedá. Pivo je číre.

Vôňa: Nádherná. Kombinácia malín, jahôd, černíc a citrusového ovocia.

Pena: Smotanová, hutná. Pekne krúžkovala pohár.

Chuť: Sladový úvod je pomerne nízko postavený, v ďalšom priebehu sa však dojem výrazne mení. V strede sa k slovu hlási kombinácia citrusového ovocia a sladkastých tónov. Koncovka je chmeľový masaker.

7.5/10

Zhrnutie

Podarené pivo. Voňavé, ľahké, osviežujúce a piteľné. Ale začnime od podlahy. Úvod je nevýrazný, v strede tóny vyskakujú. Zachytíte tu grep, červený pomaranč a jemne aj karamel. Hutnosť tónov nie je vysoká, keď sa však pozrieme na obsah alkoholu, všetko je vysvetlené. Koncovka je výrazne horkastá (aj by som trocha polemizoval, či je to len 50 IBU ako píšu na etikete). Celkovo je však pivo pekne vyskladané a lahodné. Dávam 7,5 bodu. Opakujem, veľmi podarené pivo. Určite treba skúsiť.

Sending
Hodnotenie čitateľov
4.11/10 (9 hodnotenie)