Keď to Budvar skúša s pivom, ktoré má grády (Budvar Reserve)

Budvar - Reserve

Budějovický Budvar môžeme považovať za konzervatívneho producenta piva. V jeho ponuke nájdete len ležiaky. v jeho pivnej karte však nájdete aj kúsky, ktoré sa od ostatnej produkcie odlišujú. Príkladom je pivo Budvar Reserve. Pivovar pivo na svojej stránke predstavuje nasledovne: „Silné pivo zlatistej farby a výraznej sladovej chuti. V našich ležiackych pivniciach zreje najmenej 200 dní. Pivo je určené iba pre exportné trhy.“

Názov piva: Budvar Reserve

Pivovar: Budějovický Budvar

Druh piva: Imperial Lager

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 16,5°

Obsah alkoholu:  7,5

Zloženie: Voda, jačmenný sklad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili 1,19 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je číre.

Pena: Nadýchaná, vysoká so šľahačkovitou konzistenciou.

Vôňa: Kombinácia sladu, karamelu aj medových tónov.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia karamelu, medu, chlebnatosti, náznakov masielka aj jemnej oxidácie. Pri oteplení môžete zachytiť kvetinkové tóny. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie jemne korenisté so sladovou stopou.

7/10

Zhrnutie

Je to taký Budvar na steroidoch. Tóny sú maximálne našponované, ako keby ste vynásobili predlohu klasického ležiaka. Ale je to fajn pitie, ktorým sa dá končiť večer. V tomto prípade môžete oceňovať lahodnosť aj prechody. Áno, alkohol silno klope na dvere, ale je to v rámci noriem. Aj preto je to za nás slušná sedmička. Na zimné obdobie ako stvorené pitie.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.32/10 (17 hodnotenie)