Keď v Holíči pridajú poriadne na „voltáži“ (Triple IPA)

Triple IPA

Holíčsky pivovar Wywar sa na pivovarníckom trhu zviditeľnil hlavne kúskami, ktorých cieľom nebolo ohurovať nezvyčajnými kombináciami, ale dobrou piteľnosťou. Nakoniec, kapacita pivovaru nedáva veľký priestor ne experimenty. Ale občas sa v ponuke pivovaru objavia aj pivá, ktoré môžeme nazvať sviatočné.

Dnes ochutnáme pivo s názvom Triple IPA. Ide o pivo zaradené pod pivný štýl Imperial IPA. Zaujme obsah alkoholu. V tomto prípade vyšplhal až na hranicu desiatich percent.

Názov piva: Triple IPA

Pivovar: Holíčsky pivovar Wywar

Druh piva: Imperial IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 24°

Obsah alkoholu:  10 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ (Centennial, Amarillo, Simcoe), kvasinky.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili 4,39 eura.

Farba: Medená, pivo je číre.

Pena: Vysoká, hutná so smotanovou konzistenciou. Len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, červeného pomaranča, sušených hrozienok, marhúľ, karamelu aj mliečnej čokolády.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia pomarančov, grepu, marhúľ, sušených hrozienok, karamelu, mliečnej čokolády. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie je korenisto-pikantné. Alkoholový dojazd výrazne hreje.

8/10

Zhrnutie

Nadupadné, hutné a mnohorozmerné pitie. Takto si predstavuejme pivo, ktoré vám ukáže všetky rozmery. Aj ovocné, aj sladové, aj horkasté či alkoholové. Nájdete v ňom všetko. Treba však povedať, že piteľnosti tohto kúsku uberá alkohol. Je výrazný. Za nás je to však podarené pitie, ktoré dostáva osem bodov.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.83/10 (9 hodnotenie)