Keď varí slovenský pivovar pivo z ryže a čaju (Haruki)

Haruki, Shenk, ryžové pivo, ryža, test, recenzia,

Sú pivovary, o ktorých sa hovorí viac a sú také, o ktorých nie je veľa počuť. Príkladom je aj bratislavský pivovar Shenk. Ten otvorili ešte v roku 2016 a ukrýva sa pod Starou tržnicou. Práve v objekte tržnice sídli aj ich domovský podnik Výčap U Ernőho. V ich ponuke nájdete klasické, aj menej rozšírené pivá. Dnes ochutnáme ich ležiak, pri výrobe ktorého bola použitá ryža, ale aj čaj. Nesie názov Haruki a pivovar ho charakterizoval nasledovne: „Pre vaše aj naše potešenie sme opäť navarili Harukiho v spolupráci s čajový dom, trinásť stupňový ryžový ležiak s jazmínovým čajom.“

Názov piva: Haruki

Pivovar: Pivovar Shenk

Druh piva: Ochutený ležiak

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 13°

Obsah alkoholu: 5,2 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, ryžové vločky, chmeľ, čaj a kvasnice.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili 3,10 eura.

Farba: Slámovo-žltá. Pivo je kalné.

Pena: Jemná, smotanová. Dlho si tvar nedržala.

Vôňa: Kombinácia medu, karamelu, sladu i náznakov jazmínového čaju.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo plnšie. Ponúka kombináciu medu, karamelu, masielka i náznakov čaju. Koncovka je príjemne horkastá. Rezkosť je vyššia.

7.5/10

Zhrnutie

Nie je to vôbec zlé pivo. Je pomerne hutné, nezvyčajné a príjemne horkasté. Nezvyčajným robí toto pivo čaj. Aký je vplyv ryžových vločiek je pre nás otázne. Áno, pili sme už pivo s ryžou, ale v tomto prípade by sme to nevedeli odhadnúť. Za nás je to 7,5 bodu. K vyšším bodom chýbalo viac lahodnosti i čistoty. Každopádne treba ochutnať.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.21/10 (7 hodnotenie)