„Kočovníci“ z Corvusu prevzali vedenie pivovaru Mariannus

Na slovenskej pivovarníckej scéne dochádza k zaujímavej dohode. Prevádzkovateľa mení prešovský pivovar Mariannus. Nový nájomca nie je v brandži nováčik, producenta zlatistého muku totiž povedú pivovarníci z pivovaru Corvus.

Namiesto Košíc Prešov

„Vzhľadom k úspešným rokovaniam s majiteľom pivovaru Mariannus sa začiatkom roka stal Pivovar Corvus oficiálnym prevádzkovateľom tohto prešovského pivovaru, čím ukončil svoju kvázi kočovnú kapitolu a prešiel na právnu formu Pivovar Corvus s.r.o.,“ hovorí pre portál oPive.sk Martin Borsík, spolumajiteľ pivovaru.

Práve Corvus mal byť ďaším pivovarom, ktorý sa zmení z kočovného na kamenný. Tieto plány sa však pozmenili. „Zmena má vplyv aj na pôvodne zamýšľaný projekt inštalácie vlani zakúpenej staršej technológie v Košiciach, keďže spolupráca s pivovarom Mariannus je už trojročná a prenájom celého pivovaru je dohodnutý na dlhodobý časový horizont, neplánujeme sprevádzkovať uskladnenú pivovarskú technológiu. Tá je teraz nadbytočná a je v štádiu rozpredaja,“ vysvetľuje Martin Borsík.

Pivovarníci ohlasujú zmeny. „Pivovar bude vyrábať prevažne pivá značky Corvus a to ako pôvodne portfólio, tak aj novinky. Piva značky Mariannus zatiaľ nie je dohoda o sortimente a ich pokračovaní,“ vysvetľuje nový prevádzkovateľ.

Otvorení kočovníkom

Dôležitým krokom bude aj uvedenie piva do fľašiek a následná distribúcia v rámci celej republiky. „Máme objednanú fľašovačku, takže určite pôjde do fliaš postupne celý sortiment. Fľašovať sa bude do skla,“ prezrádza Martin Borsík.

Domovským stánkom pivovaru bude Pivovarský dvor Corvus, ktorý otvorili kočovníci ešte vlani na Komenského ulici v Košiciach. Na výčape má minimálne 10 druhov piva pod značkou Corvus. „Ďalšou stálou prevádzkou je kultový košický Red Nose Pub, kde budú mať miesto pivá špeciálne varené pre tento podnik ako Red Nose IPA, Red Nose Ale a iné,“ vysvetľuje spolumajiteľ Corvusu.

Nový prevádzkovateľ pritom avizuje, že pivovar chce spolupracovať aj s amaterskými pivovarníkmi. „Pivovar je otvorený aj spolupráci s kočovnými pivovarmi ako aj jednotlivcami, ktorí majú záujem realizovať svoje projekty a recepty na komerčnej úrovni,“  uzatvára rozprávanie Martin Borsík, spolumajiteľ Pivovaru Corvus.