Kokosovo-vanilkový zážitok z Česka (Coco Chanel)

Siberia, Coco Chanel

Majitelia českého kočovného pivovaru Sibeeria sú v pivovarníckej branži pomerne známi. Rusi si v Prahe založili podnik Beer Geek, ktorý patrí medzi to najlepšie nielen u susedov. Nezostali však len pri čapovaní piva. Ako už bolo napísané, stoja aj za kočovným pivovarom, ktorý do roku 2014 niesol názov BeerLab. Keďže podobný pivovar už nájdete v Poľsku, rozhodli sa ho premenovať. My si dnes ochutnáme pivo pod logom Siberie. Nesie názov  Coco Chanel – Vanilla Coconut Porter. Ako už názov napovedá, ide o Porter, pri výrobe ktorého pol použitý kokos a vanilka.

Názov piva: Coco Chanel – Vanilla Coconut Porter

Pivovar: Sibeeria (nie je uvedené, kde pivo navarili)

Druh piva: Porter

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 13,6 %

Obsah alkoholu: 4,7 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, pražená pšenica, pražený kokos, chmeľ, vanilkové lusky, kvasnice.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili 2,4 eura.

Farba: Čierna s rubínovým odtieňom.

Pena: Vysoká, šľahačkovitá. Bola zložená z malých i veľkých bubliniek a padala len pomaly.

Vôňa: Kombinácia vanilky, kokosu, mliečnej čokolády i kolového nápoja.

Chuť: Sladový základ je výrazný. V plnom tele nájdete kombináciu vanilky, kokosu, margotky, kofily a mliečnej čokolády. Koncovka je príjemne horkastá.

8/10

Zhrnutie

Parádne pivo. Hutné, mnohorozmerné, lahodné a pekne vyskladané. Okrem toho, že ponúkne kombináciu vanilky, kokosu a mliečnej čokolády, prekvapí aj príjemným jemne horkastým doznievaním. Na to, že pivo má obsah alkoholu len na úrovni 4,7 percenta, ponúkne plné tóny, ktoré do seba zapadajú ako skladačka. Určite pivo, ktoré môžeme zaradiť do kategórie zážitok. Za nás silných osem bodov.

Sending
Hodnotenie čitateľov
9.08/10 (6 hodnotenie)