Košický pivný festival pretavený v pive (Hop and Rolla 2018)

Hop and Rolla, Stupavar, Padre Craft Brews

Na úvod priznanie. Pri tomto pive sme mali dilemu. Kúsok s názvom Hop and Rolla Pale Ale sme na otestovanie dostali od pivovaru. To by bolo v poriadku, len sme nevedeli, či ho zaradiť do našej edície „Pivný návrat“ alebo ho označiť nálepkou 2018. Pivo sme totiž už dvakrát testovali, vždy však išlo o rozdielnu receptúru, resp. prevedenie. Napríklad vlaňajšia verzia bola navarená len s jedným druhom chmeľu (Cascade), tohtoročná bola navarená s tromi druhmi chmeľu (Chinook, Citra, Simcoe). Aj preto k pivu pristupujeme ako k novému. Len pre doplnenie, ide o pivo navarené pre košický pivný festival Hop and Rolla Days. A pri jeho varení spojili sily východ a západ krajiny.

Názov piva: Hop and Rolla Pale Ale

Pivovar: Spolupráca Stupavar, Padre Craft Brews a Pokhoi. Navarené podľa receptúry Padre Craft Brews v pivovare Stupavar.

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu: 4,8%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Pivo nám na otestovanie poskytol samotný pivovar.

Farba: Zlatistá s medenými odtieňmi. Pivo je jemne kalné.

Pena: Jemná, šľahačkovitá. Padala a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Kombinácia limetky, grepu, karamelu i kvetiniek. Zachytíte aj náznaky borovice.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, telo plnšie, chlebnatejšie. Nájdete v ňom kombináciu karamelu, grepu, limetky aj náznakov ríbezlí. Koncovka je príjemne horkastá o doznieva ešte niekoľko sekúnd po dopití.

7.5/10

Zhrnutie

Priamočiary, pekne iskrivý a dobre piteľný kúsok. Práve piteľnosť je najsilnejšou stránkou tohto piva. Stará sa o to iskrivé telo, ktoré ponúka nevtieravý mix ovocných i sladkastých tónov. Pivo pôsobí trocha surovejšie, ale to nie je na škodu. Uberá to síce na lahodnosti, pri tomto štýle to však pasuje. Celkové vyznenie je tak nadpriemerné. Pri danom stupni alkoholu, je to kúsok, ktorý prekvapí aj hutnosťou tónov. Za nás je to 7,5 bodu.

PS: Ako by dopadlo porovnanie s minulým rokom? Asi by to bola remíza, resp. pivo je rovnako dobré. Ale to sa nám s takým odstupom hodnotí ťažko. Každopádne, pivo chutí a to je podstatné.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.83/10 (6 hodnotenie)